Opozīcijas deputāts:Uz Kijevas Neatkarības laukumu dosies ES valstu vēstnieki, Mixnews.lv

Opozīcijas deputāts:Uz Kijevas Neatkarības laukumu dosies ES valstu vēstnieki

фото

Pasaulē | 2014. gada 18. februārī plkst. 19:10

Neatkarības laukumā Kijevas centrā ieradīšoties Ukrainā rezidējošie Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vēstnieki, no protestētāju galvenajā nometnē uzslietās skatuves otrdien paziņojis parlamenta deputāts Sergejs Soboļevs, kurš pārstāv opozīcijā esošo partiju "Batkivščina" ("Tēvzeme").

"Pēc stundas šeit ieradīsies visu Eiropas valstu vēstnieki, lai tiktos ar Maidana vadību," pavēstīja Soboļevs.

Vienlaikus viņš vērsās pie visiem Kijevā dzīvojošajiem vīriešiem, aicinot arī doties uz Neatkarības laukumu, lai piedalītos opozīcijas nometnes aizstāvēšanā.

"Pietiek skatīties televizoru! Šeit, Maidanā, izšķiras jūsu bērnu un mazbērnu nākotne," uzsvēra deputāts.

Kā ziņots, pēc otrdien notikušajām sadursmēm, kurās gājuši bojā vismaz pieci protestētāji un viens kārtības sargs, milicijas spēki atspieduši protestētājus līdz Neatkarības laukumam un jau mēģinājuši triecienā ieņemt vienu no barikādēm, kas sedz pieejas opozīcijas nometnei.

Varasiestādes opozīcijai izteikušas ultimātu, pieprasot līdz pl.18.00 pārtraukt nekārtības, pretējā gadījumā draudot pielietot "visus likumā paredzētos līdzekļus".

Tikmēr tiek ziņots, ka Neatkarības laukumam blakus esošajā Eiropas laukumā parādījušies vairāki desmiti cilvēku, kas tērpušies militārās uniformās bez atšķirības zīmēm un bruņoti ar Kalašņikova automātiem.

Saņemtas arī ziņas, ka Kijevas centrā ielās parādījušies bruņutransportieri.

Komentāri