Ministrija: Milicija Kijevā nav pielietojusi šaujamieročus, Mixnews.lv

Ministrija: Milicija Kijevā nav pielietojusi šaujamieročus

фото

Pasaulē | 2014. gada 19. februārī plkst. 10:06

Ukrainas milicijas darbinieki un iekšējā karaspēka karavīri, veicot sabiedriskās kārtības nodrošināšanas operācijas un lokalizējot masu nekārtības Kijevas centrā, nav pielietojuši šaujamieročus, trešdien pavēstīja Iekšlietu ministrija, ziņo LETA--KORRESPONDENT.

"Ņemot vērā bojāgājušo civilpersonu ievainojumus (aklos ievainojumus, ievainojumus pakausī), kā arī konfiscēto ieroču raksturu, var izteikt pieņēmumu, ka šos miesas bojājumus cietušajiem nodarījuši paši mītiņotāji," teikts paziņojumā.

Milicija, atbrīvojot Kijevas ielas no masu nekārtību dalībniekiem, atradusi ieročus, kurus pametuši demonstranti, bēgot no likumsargiem.

Likumsargi operācijās Kijevā izmanto tikai un vienīgi traumatiskos ieročus, uzsvēra ministrija.

Spriedze Kijevā otrdien turpināja saasināties visas dienas garumā. Ielu kaujas sākās pēc notikumiem pie parlamenta, kur deputāti bija sapulcējušies, lai spriestu par izmaiņām konstitūcijā.

Kijevas centrā arī trešdien no rīta turpinās sadursmes starp protestētājiem, kas ir sapulcējušies Neatkarības laukumā, un to ielenkušajiem miličiem.

Milicijas pozīciju loks ap Neatkarības laukumu gandrīz pilnībā ir noslēdzies, vēsta Krievijas neatkarīgais telekanāls "Doždj". Protestētāji turpina būvēt jaunas barikādes, nosprostojot ielas, kas ved uz Maidanu, šādi gatavojoties jaunam milicijas specvienības "Berkut" uzbrukumam. Atbilstoši Ukrainas galvaspilsētas "ātrās palīdzības" brigāžu un veselības aizsardzības iestāžu datiem Kijevā otrdien un trešdien nekārtībās dzīvību zaudējuši 25 cilvēki, pavēstīja Ukrainas Veselības aizsardzības ministrija.

Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs trešdien paziņoja, ka opozīcijas līderi, aicinot cilvēkus ķerties pie ieročiem, ir pārkāpuši robežu un viņiem par to ir jāstājas tiesas priekšā, kas tad noteiks viņiem soda mēru.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka vēl nav par vēlu apturēt konfliktu, un aicināja opozīcijas līderus pie sarunu galda.

Ukrainas prezidenta administrācijas vadītāja vietnieks Andrijs Portnovs trešdien mudināja protestētājus, "kas ķērušies pie radikāliem soļiem", padoties, norādot, ka viņi veic smagus noziegumus.

"Pieprasām nekavējoties pārtraukt nelikumīgās darbības. Padoties tiesībsargājošajām struktūrām. Atbrīvot visas ieņemtās telpas un transporta komunikācijas. To ir nepieciešams izdarīt, lai mūsu valstī saglabātu mieru. Lai saglabātu mūsu valsts vienotību un pilsonisko mieru," uzsvēra Portnovs.

Komentāri