Ukrainas Aizsardzības ministrija: Pretterorisma operācijā var iesaistīties armija, Mixnews.lv

Ukrainas Aizsardzības ministrija: Pretterorisma operācijā var iesaistīties armija

фото

Pasaulē | 2014. gada 19. februārī plkst. 20:19

Ukrainas varasiestāžu izsludinātajā pretterorisma operācijā var tikt iesaistīti bruņoto spēku karavīri, trešdien paziņojusi Aizsardzības ministrija, ziņo LETA-KORRESPONDENT.NET/ITAR-TASS.

Kā teikts ministrijas izplatītajā paziņojuma, armija ir tiesīga "saskaņā ar Ukrainas likumdošanu lietot ieročus un īpašos līdzekļus", uz laiku ierobežot vai aizliegt transportlīdzekļu un gājēju kustību uz ielām un ceļiem, aizturēt un nogādāt tiesībsargāšanas iestādēs personas, kas izdarījušas likumpārkāpumus vai "veikušas citas darbības", pārmeklēt pilsoņus, viņu personiskās lietas, automašīnas un kravas, pārbaudīt pilsoņu dokumentus un aizturēt identitātes noskaidrošanai personas, kurām dokumentu nav.

Saskaņā ar pretterorisma likumu Aizsardzības ministrijai, militārās pārvaldes iestādēm, bruņoto spēku vienībām un daļām "jānodrošina pret teroristiskiem tīkojumiem" bruņoto spēku objekti, šaujamieroči, munīcija, sprāgstvielas un indīgās vielas, norāda ministrija.

Pirms tam Ukrainas Drošības dienesta vadītājs Aleksandrs Jakimenko paziņoja, ka visā valstī sākta pretterorisma operācija, jo "ekstrēmisms un radikālo grupējumu pretlikumīgā darbība reāli apdraud miljoniem Ukrainas pilsoņu dzīvību".

Komentāri