Rinkēvičs aicina nekavējoties pārtraukt vardarbību Ukrainā un atgriezties pie sarunām, Mixnews.lv

Rinkēvičs aicina nekavējoties pārtraukt vardarbību Ukrainā un atgriezties pie sarunām

фото

Pasaulē | 2014. gada 19. februārī plkst. 20:47

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) trešdien Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomes sēdē aicinājis Ukrainas varas iestādes nekavējoties pārtraukt spēka lietošanu pret civiliedzīvotājiem, abu pušu pārstāvjiem atturēties no vardarbības un tālākas situācijas eskalācijas, kā arī atgriezties pie sarunām starp valdību un opozīcijas pārstāvjiem.

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Preses un informācijas nodaļā, uzrunājot Drošības padomi, ministrs norādījis, ka Latvija ar pieaugošu satraukumu seko traģiskajiem notikumiem Ukrainā un visstingrākajā veidā nosoda vardarbību, kas novedusi pie vairāk nekā vairāku desmitu cilvēku nāves.

"Ukrainas prezidents ir tieši atbildīgs par notiekošo valstī, un mēs aicinām Ukrainas valdību nodrošināt likuma varu, kā arī tiesisko kārtību," uzsvēris Rinkēvičs.

Ministrs arī akcentējis starptautisko tiesību ievērošanas un likuma varas nodrošināšanas fundamentālo nozīmi miera, kā arī drošības garantēšanā visā pasaulē. "Latvija ir gandarīta, ka likuma varas stiprināšana ir kļuvusi par vienu no centrālajiem elementiem ANO īstenotajās miera uzturēšanas operācijās, un Latvija aicina arī turpmāk iekļaut šo svarīgo aspektu organizācijas nākotnes misiju mandātos," viņš sacījis.

Tāpat ministrs vērsis uzmanību uz Starptautiskās Krimināltiesas nozīmi nesodāmības novēršanā starptautiskā mērogā. Viņš norādījis, ka tās izveide ir ievērojams starptautiskās sabiedrības panākums un šī institūcija ir jānostiprina tālāk tā, lai tā spētu novērst, kā arī efektīvi reaģēt smagu cilvēktiesību pārkāpumu gadījumos.

Ministra uzruna ANO Drošības padomē notika diskusijas par likuma varu laikā, kuru organizē Lietuva kā prezidējošā valsts Drošības padomē. Rinkēvičs ir pirmais Latvijas ārlietu ministrs, kurš uzrunājis Drošības padomi.

Komentāri