Obama aicina Ukrainas valdību neizmantot vardarbību un brīdina par sekām, Mixnews.lv

Obama aicina Ukrainas valdību neizmantot vardarbību un brīdina par sekām (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 20. februārī plkst. 09:49

ASV prezidents Baraks Obama trešdien aicinājis Ukrainas valdību neizmantot vardarbību pret miermīlīgiem protestētājiem un brīdināja par sekām šādai rīcībai, ziņo LETA-AFP.

Vašingtona uzskata, ka Ukrainas valdības atbildība ir attiekties pret miermīlīgajiem protestētājiem atbilstošā veidā, tā lai "Ukrainas tauta var pulcēties un runāt brīvi par savām interesēm, nebaidoties no represijām," viesojoties Meksikā, paziņoja Obama.

ASV prezidents uzsvēra, ka turpmākajās dienās Vašingtona uzmanīgi sekos līdzi notikumiem Ukrainā un sagaida, ka "Ukrainas valdība izrādīs savaldību, neķeroties pie vardarbības".

Jāatgādina, ka nekārtībās Ukrainā otrdien un naktī uz trešdienu dzīvību zaudējuši 26 cilvēki.

Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs trešdien paziņoja, ka plāno visā valstī pretterorisma operāciju un atcēla no amata Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieku un ģenerālštāba priekšnieku Vladimiru Zamanu, kuru opozīcija vērtēja atzinīgi par atteikšanos izmantot spēku pret protestētājiem.

Tomēr trešdienas vakarā opozīcijas partiju līderiem, Janukovičam un citām augstākajām amatpersonām izdevās vienoties par pamieru un sarunu uzsākšanu.

Baltais nams norādīja, ka pamiera ievērošana būtu "apsveicams solis uz priekšu".

Obama, kurš Meksikā piedalījās Ziemeļamerikas līderu samitā, kopā ar Kanādas premjerministru Stīvenu Hārperu stingri nosodīja vardarbību Kijevā un solīja cieši sadarboties ar Eiropas sabiedrotajiem šajā jautājumā.

ASV noteikušas aizliegumu izsniegt vīzas 20 augsta ranga Ukrainas amatpersonām, kas tiek vainotas vardarbīgajās represijās pret protestētājiem Kijevā.

Obama iepriekš norādīja, ka ASV arī no protestētājiem sagaida miermīlīgu izturēšanos un brīdināja par sekām, gadījumā, ja Ukrainā tiks pārkāptas robežas.

"Un tas iekļauj pārliecināšanos, ka Ukrainas armija neiejaucas tajā, (..) ko var atrisināt civiliedzīvotāji," viņš piebilda.

Arī Pentagons aicinājis Ukrainas armiju neiejaukties konfliktā, norādot, ka gadījumā, ja armija iejauksies, Vašingtona pārskatīs savas attiecības ar to.

Asiņainā vardarbība ir izpelnījusies starptautisku nosodījumu.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri šodien Briselē pulcēsies uz Ukrainas krīzei veltītu ārkārtas sanāksmi, kas sāksies plkst.15 pēc Latvijas laika.

Komentāri 1
scjHb2n20G4pirms 4 gadiem
Dear Debbie,To answer hntseoly;I do not always live under the umbrella of grace.Just a few days ago I swore to a doctor, when she didn't want to listen to me and give my mother the help she needed.I guess the Norwegian edition of 911 will have it on tape. Then they also have on tape that the doctor didn't do her best to help my mother.I might have cried out, but I was wrong to swear.In a split second I could have stopped myself, but I chose not to.I have of course prayed the Lord of forgiveness, I did not ill use his name.I doubt I'll be able to beg that doctor about forgiveness. She did four major errors and negligences towards a helpless woman, and she is a Christian.Well, I am in a way sorry for swearing, and that is my responsibility.She is responsible of malpractice, that is not for me to forgive.I guess, while writing, I see that one sin does not level up for another sin.I have to hurry under that umbrella.