Kijevā: ES ievieš sankcijas, Janukovičs esot piekritis ārkārtas vēlēšanām, miruši 75 cilvēki (TIEŠRAIDES ARHĪVS), Mixnews.lv

Kijevā: ES ievieš sankcijas, Janukovičs esot piekritis ārkārtas vēlēšanām, miruši 75 cilvēki (TIEŠRAIDES ARHĪVS)

фото

Pasaulē | 2014. gada 20. februārī plkst. 22:15

Tiešraidi no Kijevas var skatīties ŠEIT

Pl.22:50 Ukrainas veselības ministrija ziņo, ka kopš 18.februāra bojā gājuši 75 cilvēki. Medicīnisko palīdzību lūdzis 571 cilvēks, 363 ir hospitalizēti. 20.feburārī palīdzību lūguši 126 cilvēki, no tiem 76 hospitalizēti smagā stāvoklī.

Pl.22:37 Pilsoņkara draudi Ukrainā ir reāli, ceturtdien preses konferencē Varšavā žurnālistiem sacīja Polijas premjerministrs Donalds Tusks.

"Pagājušās nakts notikumi, šī rīta notikumi rāda, ka šis vissliktākais scenārijs, no kura mēs baidījāmies, un konkrēti - pilsoņkara scenārijs, ir ļoti reāls," sacīja Tusks, komentējot pēdējos notikumus Ukrainā.

Pl.22:29 Ukrainas parlaments nobalsojis par aizliegumu lietot ieročus un ievest Kijevā karaspēku. Tāpat arī ir uzdots militārpersonām atgriezties dislokācijas vietās un pārtraukt ceļu blokādi. Parlaments arī nolēma, ka ir jāatbrīvo visi aizturētie opozicionāri. Tiesa, lai likumprojekti stātos spēkā, tie vēl ir jāparaksta Ukrainas prezidentam Viktoram Janukovičam.

Pl.22:18 Žuļānu lidostā Kijevā esot reģistrēti 64 speciālreisi VIP personām, lasāms twitter profilā "euromaidan".

Pl.21:18 Polijas premjerministrs Donalds Tusks paziņojis, ka Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs ir piekritis 2014.gadā sarīkot ārkārtas vēlēšanas. Pēc Tuska teiktā, šādu lēmumu Janukovičs pieņēma pēc tikšanās ar Francijas, Vācijas un Polijas ārlietu ministriem. Tusks paziņoja, ka ar to domātas gan prezidenta, gan parlamenta ārkārtas vēlēšanas.

Pl.20:13 "No Žuljanu lidostas šobrīd izlido sievietes ar bērniem un sunīšiem. Desmitiem "Mersedes" un "Lexus". paši redzējām inaksatorus ar automātiem un naudu. Pēdējo desmit minūšu laikā pacēlušās trīs lidmašīnas,'sociālajā tīklā "Facebook" raksta žurnāliste Anna Babineca. SAvukārt citi Ukrainas interneta mediji ziņo, ka pēc vietnes Flightradar24.com informācijas, Londonā, Hītrovas lidostā nolaidusies lidmašīna "Airbus" A319-133X(CJ) №P4-RLA, kas pieder miljardierim Rinatam Ahmetovam un kas dienā izlidojusi no Doņeckas.

Pl. 19:25 Itālijas ārlietu ministre Emma Bonino paziņoja žurnālistiem Briselē, ka ES valstu ārlietu ministri pieņēma lēmumu par sankcijām pret tām "personām, kas ir atbildīgas par vardarbību Ukrainā".

"Ir pieņemts lēmums ļoti ātri, tuvākajās stundās īstenot aizliegumu izsniegt vīzas un iesaldēt aktīvus tiem, kas veica vardabības aktus," Bonino teikto citē aģentūra REUTERS.

Pl.19:17

Kijevā kopš otrdienas sadursmēs dzīvību zaudējuši 67 cilvēki, ceturtdien pavēstīja Kijevas Pilsētas valsts administrācija. No otrdienas līdz ceturtdienas pl.15:00 pēc medicīniskās palīdzības veselības aizsardzības iestādēs vērsies 551 pilsētas centrā notiekošo masu akciju dalībnieks. Hospitalizēti 332 cilvēki.

Atbilstoši situācijai līdz pl.15 tiesu medicīnas ekspertīzes birojā nogādāti 67 līķi. No šiem mirušajiem deviņi cilvēki bija aizgājuši no dzīves Kijevas Veselības aizsardzības departamentam pakļautajās iestādēs.

Pl.19:02 ASV pieprasījusi Ukrainas prezidentam Viktoram Janukovičam nekavējoties izvest drošības spēkus no Kijevas centra un ļaut opozīcijai mierīgi protestēt. Baltā nama preses dienesta paziņojumā arī norādīts, ka arī protestētājiem būtu jābūt miermīlīgiem. Vašingtona arī aicinājusi armiju atturēties no iesaistīšanās konfliktā, kurš ir jārisina ar politiskām metodēm.

Pl.18:58 Ukrainas protestētāji gūstā saņēmuši 67 iekšējā karaspēka karavīrus, ceturtdien pavēstīja Iekšlietu ministrija. Lai atbrīvotu kolēģus, likumsargiem ir tiesības pielietot visus likumā atļautos līdzekļus, arī kaujas ieročus, norādīja ministrijā.

Pl.18:56 Ukrainas galvaspilsētā Kijevā ceturtdien vakarā atsākusies parlamenta sēde. Tajā reģistrējušies 227 deputāti, paziņoja vicespīkers Ruslans Košuļinskis.

Pl.16:48

Francijas, Polijas un Vācijas ārlietu ministri, kas patlaban uzturas Kijevā, ierosinājuši, lai Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs saīsina savu pilnvaru laiku līdz šā gada beigām, atsaucoties uz savu informācijas avotu, ceturtdien vēsta Polijas ziņu aģentūra PAP.

"Francijas, Vācijas un Polijas ārlietu ministri cenšas pierunāt Viktoru Janukoviču saīsināt savu pilnvaru termiņu valsts galvas amatā līdz šī gada beigām," sacījis avots.

Pl.16:33

Ukrainas iekšlietu ministrs Vitālijs Zaharčenko parakstījis pavēli izsniegt likumsargiem kaujas ieročus un atļāvis tos pielietot, teikts paziņojumā, kas ceturtdien publicēts Iekšlietu ministrijas mājaslapā. "Ukrainas drošības dienesta Terorisma apkarošanas centra darba ietvaros esmu parakstījis sekojošas pavēles - likumsargiem tiek izsniegti kaujas ieroči, un tie tiks pielietoti atbilstoši Ukrainas likumam "Par miliciju"," teikts paziņojumā.

Pl.16:20

Kijevieši ceturtdien masveidā sākuši pamest pilsētas centru un Dņepras labā krasta rajonus, vēsta ziņu aģentūra "Interfax Ukraina". Benzīntankos pie galvenajām trasēm izveidojušās garas rindas. Veikalos masveidā tiek pirkti putraimi, saulespuķu eļļa, cukurs, makaroni, maize.

Pl.14:59

Ukrainas ekstrēmisti cenšas izraisīt pilsoņkaru, šādu viedokli ceturtdien pauda Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Viesojoties Bagdādē, viņš uzsvēra, ka Maskava atbalsta Ukrainas valdības un opozīcijas sarunas, kuru mērķis ir pārvarēt "šo krīzi un kopā cīnīties pret ekstrēmistiem, kuri cenšas izprovocēt pilsoņkaru".

Pl.14:20

Kijevas mērs Vladimirs Makejenko ceturtdien paziņojis par aiziešanu no valdošās Reģionu partijas. "Ukrainas galvaspilsētā notiekošais ir traģēdija," teikts Makejenko paziņojumā. "Esmu nolēmis aiziet no Reģionu partijas un uzņemties personīgu atbildību par Kijevas vitālo funkciju nodrošināšanu."

Makejenko arī uzdevis vistuvākajā laikā pārbaudīt Kijevas metro un atsākt tā darbību.

Pl.13:39

Ukrainas opozīcijas partijas UDAR līderis Vitālijs Kļičko ceturtdien mudināja prezidentu Viktoru Janukoviču izsludināt pirmstermiņa prezidenta vēlēšanas.

Vienlaikus opozīcijas līderis aicināja parlamenta deputātus pl.15 pulcēties uz sēdi, lai spriestu par samilzušās krīzes pārvarēšanu.

"Mums jāizdara divas lietas. Pirmkārt, Augstākās radas deputātiem pl.15 jāsapulcējas parlamentā, lai pieņemtu lēmumu par izeju no krīzes. Otrkārt, prezidentam Janukovičam jāizsludina pirmstermiņa prezidenta vēlēšanas. Tas šobrīd ir vienīgais veids, kā apturēt vardarbību," teikts Kļičko izplatītajā paziņojumā.

Pl.12:53

Ukrainas opozīcijas līderi ceturtdien paziņojuši, ka vardarbības uzliesmojumā, kas ceturtdien prasījis jau vismaz 25 cilvēku dzīvības, vainojama valdības provokācija.

"Sadursmju atsākšanās Maidanā laikā, kad tika izsludināts pamiers, ir plānota varasiestāžu provokācija pret miermīlīgiem protestētājiem," teikts paziņojumā, kas ievietots opozīcijas līdera Vitālija Kļičko tīmekļa vietnē.

Pl.12:51

Ceturtdien Kijevas Neatkarības laukumā nogalināti jau vismaz 50 cilvēki. Bojāgājušo cilvēku mirstīgās atliekas noguldītas pie kafejnīcas "McDonalds" un galvenās pasta ēkas.

Pašaizsardzības vienību pārstāvji saka, ka viņus nogalinājuši milicijas snaiperi, kas izvietojušies uz ēku jumtiem un tēmē cilvēkiem galvā. Tiek ziņots, ka šaušana joprojām turpinās. Kā pavēstīja opozīcijas partijas "Svoboda" ("Brīvība") preses dienests, snaiperi šauj arī pa mediķiem, kas cenšas palīdzēt ievainotajiem.

Pl.11:20

Protestētāji ceturtdienas rītā atspieduši milicijas spēkus no Kijevas Neatkarības laukuma un ieņēmuši pozīcijas, kādās tie atradās otrdien pirms drošības spēku uzbrukuma. Saņemtas ziņas, ka Neatkarības laukumā ceturtdien daudzi cilvēki ievainoti, bet vismaz viens gājis bojā.

Kijevas Neatkarības laukumā atrodas vairāk nekā 30 000 cilvēku, un tiek nostiprinātas barikādes.

Protestētājiem ceturtdienas rītā izdevās atspiest milicijas spēkus no Neatkarības laukuma, un viņi virzījās organizētās kolonnās, savukārt specvienības "Berkut" kaujinieki atkāpās, raidot asaru gāzes granātas. Protestētāji drošībniekus aktīvi apmētāja ar akmeņiem un Molotova kokteiļiem.

Protestētāji atgriezušies pozīcijās Gruševska ielā, tagad viņus un drošības spēkus nodala betona bloku siena, kuru drošībnieki uzstādīja naktī uz trešdienu.

Tiek ziņots, ka Gruševska ielā atrodas ap pusotrs tūkstotis demonstrantu. Savukārt milicijas spēki izvietojušies pie "Dinamo" stadiona.

Tikmēr Iekšlietu ministrija protestētājiem paziņojusi, ka viņiem ir stunda laika, lai atbrīvotu Gruševska ielu un atgrieztos Neatkarības laukumā. Tomēr ministrijas pārstāvis sacīja, ka varasiestādes spēku pielietos tikai tādā gadījumā, ja radikāļi "nogalinās viņu cilvēkus". Daļa demonstrantu aktīvi nostiprina barikādes ar riepu, dzelzs žoga fragmentu, mietu, mucu un citu līdzekļu palīdzību.

Viss Neatkarības laukums šobrīd ietinies degošo riepu melnajos dūmos. Tikmēr drošības spēki evakuē cilvēkus no Augstākās radas, kā arī pastiprinājuši parlamenta apsardzi, tiesībsargājošajās iestādēs valdības kvartālā izsludināta pilna kaujas gatavība.

Drošības spēkiem daļu Neatkarības laukuma izdevās ieņemt otrdien un naktī uz trešdien notikušajās asiņainajās sadursmēs, kad gāja bojā vismaz 25 cilvēki un simtiem tika ievainoti.

Pl.11:21

Septiņi nogalinātie guļ apklāti ar segām Neatkarības laukumā netālu no viesnīcas "Kazackij", vēsta "Ukrainskaja pravda". Pašaizsardzības vienību pārstāvji saka, ka viņus nogalinājuši milicijas snaiperi, kas tēmē cilvēkiem galvā. "Seši no septiņiem nogalināti ar šāvienu kaklā," pavēstīja protestētāji. Iepriekš telekanāls "Espreso.Tv" demonstrēja piecu mītiņotāju līķus, kuri novietoti pie kafejnīcas iepretim viesnīcai "Kazackij".

Pl.11:33

Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri drošības apsvērumu dēļ atcēluši šodien plānoto tikšanos ar Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču, informēja kāda Rietumu amatpersona. "Tikšanās nenotika drošības apsvērumu dēļ un ir atcelta. Viss Kijevas centrs nav drošs," ziņu aģentūrai AFP atklāja kāda Rietumu amatpersona. Francijas, Vācijas un Polijas ārlietu ministri ceturtdienas rītā devās uz Kijevu, lai novērtētu situāciju pirms Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministru tikšanās Briselē. Viņi plānoja Kijevā tikties ar Janukoviču.

Pl.11:50

Ceturtdien Kijevas Neatkarības laukumā nogalināti vismaz desmit cilvēki. Desmit nogalinātie guļ netālu no viesnīcas Neatkarības laukuma malā, ziņoja aģentūras AFP žurnālists, norādot, ka laukumā sākušās jaunas sadursmes starp protestētājiem un smagi bruņoto miliciju.

Pl.12:02

Ceturtdien Kijevas Neatkarības laukumā nogalināti vismaz 25 cilvēki, ievainoti vēl 75 cilvēki, ziņo telekanāls "Inter". Pašaizsardzības vienību pārstāvji saka, ka viņus nogalinājuši milicijas snaiperi, kas tēmē cilvēkiem galvā. Kā pavēstīja opozīcijas partijas "Svoboda" ("Brīvība") preses dienests, snaiperi šauj arī pa mediķiem, kas cenšas palīdzēt ievainotajiem. Desmit nogalinātie guļ netālu no viesnīcas "Kazackij" Neatkarības laukuma malā, ziņoja aģentūras AFP žurnālists, norādot, ka laukumā sākušās jaunas sadursmes starp protestētājiem un smagi bruņoto miliciju. AFP žurnālists vēl septiņus nogalinātos redzējis viesnīcā "Ukraina".

Pl.12:23

Pēc jaunām sadursmēm protestētāju un milicijas starpā Kijevā ceturtdien evakuēta galvenā valdības ēka, kas atrodas netālu no asiņaino sadursmju vietas. "Šorīt visi valdības darbinieki tika evakuēti no ēkas," ziņu aģentūrai AFP atklāja valdības pārstāve.

Pl.12:33

Ukrainas Iekšlietu ministrija ceturtdien mudinājusi Kijevas iedzīvotājus drošības situācijas dēļ neuzturēties pilsētas ielās. "Šobrīd labāk ierobežot pārvietošanos ar personīgajiem transportlīdzekļiem vai labāk vispār neiziet no mājas. Šādi piesardzības pasākumi saistīti ar to, ka Kijevas ielās atrodas bruņoti un agresīvi noskaņoti cilvēki," teikts ministrijas izplatītajā paziņojumā.

Pl.12:37

Ukrainas opozīcijas līderi ceturtdien paziņojuši, ka vardarbības uzliesmojumā, kas ceturtdien prasījis jau vismaz 25 cilvēku dzīvības, vainojama valdības provokācija. "Sadursmju atsākšanās Maidanā laikā, kad tika izsludināts pamiers, ir plānota varasiestāžu provokācija pret miermīlīgiem protestētājiem," teikts paziņojumā, kas ievietots opozīcijas līdera Vitālija Kļičko tīmekļa vietnē.

Komentāri