ASV brīdina aviokompānijas par kurpēs paslēptu spridzekļu draudiem, Mixnews.lv

ASV brīdina aviokompānijas par kurpēs paslēptu spridzekļu draudiem

фото

Pasaulē | 2014. gada 20. februārī plkst. 12:15

ASV Iekšzemes drošības ministrija trešdien brīdinājusi aviokompānijas par iespējamiem uzbrukumiem, izmantojot kurpēs paslēptus spridzekļus, ziņo LETA-AFP.

Ministrija nākusi klajā ar šādu brīdinājumu, balstoties uz "ļoti nesenu izlūkošanas" informāciju, ziņoja telekanāls NBC.

Amatpersonas norādīja NBC, ka pasažieri var tikt pakļauti pastiprinātām pārbaudēm un aviokompānijas pievērsīs lielāku uzmanību pasažieru kurpēm.

Pēc tam, kad Lielbritānijas pilsonis Ričards Reids 2001.gadā tikai trīs mēnešus pēc 11.septembra teroraktiem mēģināja ar kurpē paslēptu spridzekli iekļūt transatlantiskā reisa lidmašīnā, vairākās lidostās pasažieriem jau tagad tiek lūgts novilkt kurpes drošības pārbaužu laikā.

Telekanāls CNN, atsaucoties uz ASV un citu izlūkošanas informāciju, vēstīja, ka teroristu grupējumi strādā pie jauna kurpju bumbas dizaina. Amatpersonas NBC atklāja, ka jaunākā informācija par iespējamiem draudiem neattiecas uz kādu konkrētu valsti, aviokompāniju vai laiku, un nekas neliecina, ka tiek plānots kāds konkrēts uzbrukums.

Iekšzemes drošības ministrijas amatpersonas telekanālam CBS norādīja, ka aviokompānijas brīdinātas piesardzības nolūkos, bet sīkāk atteicās komentēt.

Iepriekš šomēnes ASV drošības dienestu amatpersonas brīdināja, ka varētu notikt mēģinājumi lidmašīnās ienest zobu pastas tūbiņās paslēptas sprāgstvielas.

2009.gadā nigērietis Umars Faruks Abdulmutallabs Ziemassvētku dienā pasažieru lidmašīnā virs Mičiganas štata pilsētas mēģināja nogalināt teju 300 cilvēku, detonējot apakšveļā paslēptas sprāgstvielas.

Komentāri