Atsākusies Ukrainas parlamenta sēde, Mixnews.lv

Atsākusies Ukrainas parlamenta sēde

фото

Pasaulē | 2014. gada 20. februārī plkst. 18:57

Ukrainas galvaspilsētā Kijevā ceturtdien vakarā atsākusies parlamenta sēde, ziņo LETA-KORRESPONDENT. Tajā reģistrējušies 227 deputāti, paziņoja vicespīkers Ruslans Košuļinskis.

Parlamentā ir jāreģistrējas vismaz 226 deputātiem, lai tas varētu sākt darbu.

"Ņemot vērā rakstisko reģistrāciju, mums ir reģistrējušies 227 Ukrainas tautas deputāti," no parlamenta tribīnes paziņoja vicespīkers.

Deputāti nevar balsot, izmantojot elektronisko sistēmu "Rada", jo tā nestrādā.

Šajā sakarībā deputāti pieņēma lēmumu par dokumentiem balsot, paceļot roku.

Partijas "Svoboda" ("Brīvība") frakcijas priekšsēdētājs Oļegs Tjagņiboks uzslavēja valdošās Reģionu partijas frakcijas deputātus, kuriem "pietika drosmes, lai atnāktu uz Radu".

"Mums tagad visaugstākajā likumdošanas orgānā ir jāatceras, ka mēs esam devuši zvērestu Ukrainas tautai. Es vēršos pie karavīriem un miličiem, es vēršos pie tiem, kurus mēle neceļas nosaukt par likumsargiem, - jums nav tiesību pacelt roku pret tautu," sacīja Tjagņiboks.

Šobrīd svarīgākais jautājums dienas kārtībā ir likumības atjaunošana un atgriešanās pie 2004.gada konstitūcijas, uzsvēra deputāts.

"Atbilstoši pēdējiem datiem vairāk nekā 70 cilvēku ir gājuši bojā, un tas nav tikai Kijevā," sacīja Tjagņiboks.

2004.gada konstitūcija ļaus sodīt asinsizliešanā vainīgos, norādīja Tjagņiboks.

Izsakoties pa parlamenta ārkārtas sēdes mērķiem, partijas "Batkivščina" ("Tēvzeme") deputāts Arsens Avakovs sacīja: "Tagad ir jādara viss, lai atrastu tādu modeli, kas piespiestu "berkutus" [t.i., specvienības "Berkut" miličus], kas sēž uz vairogiem pie Augstākās Radas, iet mājās."

Otrdien Kijevā sākās iepriekš nepieredzēti asiņainas un vardarbīgas sadursmes protestētāju un milicijas starpā.

Ceturtdien ap pl.9:00 protestētāji Kijevas Neatkarības laukumā organizētās kolonnās devās uzbrukumā miličiem. Aktīvisti, raidot lodes no šaujamieročiem, ievainojuši 24 miličus, viens no viņiem gājis bojā.

Atbilstoši mediju ziņām ceturtdien dzīvību zaudējuši 60 protestētāji.

Komentāri