Kijevā protestētāji saņēmuši gūstā 67 karavīrus, Mixnews.lv

Kijevā protestētāji saņēmuši gūstā 67 karavīrus

фото

Pasaulē | 2014. gada 20. februārī plkst. 20:03

Ukrainas protestētāji gūstā saņēmuši 67 iekšējā karaspēka karavīrus, ceturtdien pavēstīja Iekšlietu ministrija, ziņo LETA-UNIAN.

"Patlaban nav zināms, kāds liktenis piemeklējis teju 70 karavīru, kurus sagrābuši ekstrēmisti," teikts ministrijas preses dienesta paziņojumā.

Lai atbrīvotu kolēģus, likumsargiem ir tiesības pielietot visus likumā atļautos līdzekļus, arī kaujas ieročus, norādīja ministrijā, precizējot, ka gūstā ir sagrābti 67 iekšējā karaspēka karavīri.

Partijas "Svoboda" ("Brīvība") preses dienests informēja, ka Kijevā "20.februārī Ukrainas namā un Oktobra pilī gūstā saņemti aptuveni 60 iekšējā karaspēka karotāju, kas šobrīd atrodas drošībā. Gūstekņiem tika sniegta pirmā medicīniskā palīdzība."

"Svoboda" parlamenta deputāts Igors Mirošņičenko sacīja: "Attiecībā uz gūstekņiem mums ir viens vienkāršs uzdevums - saglabāt viņiem dzīvību no izrēķināšanās un linča tiesas. Mēs skaidri apzināmies, ka viņi ir tieši tādi paši cilvēki kā visi citi, bet viņi izpildīja noziedzīgas pavēles, kuras viņiem dod vara. Viņi saņēma pirmo medicīnisko palīdzību, viņu dzīvība tiks saglabāta. Viņus nespīdzina un par viņiem neņirgājas."

Otrdien Kijevā sākās iepriekš nepieredzēti asiņainas un vardarbīgas sadursmes protestētāju un milicijas starpā.

Ceturtdien ap plkst.9 protestētāji Kijevas Neatkarības laukumā organizētās kolonnās devās uzbrukumā miličiem. Aktīvisti, raidot lodes no šaujamieročiem, ievainojuši 24 miličus, viens no viņiem gājis bojā.

Atbilstoši mediju ziņām ceturtdien dzīvību zaudējuši 60 protestētāji.

Foto: mo vietnes twitter.com/euromaidan

Komentāri