Maskavā ar olām un kečupu apmētā geju tiesību aizstāvjus , Mixnews.lv

Maskavā ar olām un kečupu apmētā geju tiesību aizstāvjus

фото

Pasaulē | 2013. gada 22. janvārī plkst. 19:38

Maskavā otrdien ar olām un kečupu apmētāti geju tiesību aktīvisti, kas pie Valsts domes vēlējās sarīkot "skūpstu demonstrāciju", informē LETA-AFP.

Aptuveni 20 homoseksuāļu aktīvisti pulcējās pie Valsts domes ēkas, kur tos gaidīja ap 15 agresīvi noskaņoti cilvēki, kas viņus apmētāja ar olām un kečupu.

Lai gan incidents notika netālu no parlamenta, policija ieradās pēc krietna laika sprīža. Aizturēti pieci uzbrucēji, sadursmēs cietuši arī žurnālisti.

Geju tiesību aizstāvji pie Valsts domes vēlējās sarīkot "skūpstu dienu," šādi protestējot pret ierosināto likumprojektu par homoseksuālisma propagandas aizliegšanu nepilngadīgo vidū.

Par aizlieguma pārkāpumu plānots noteikt 500 000 rubļu (8700 latu) lielu naudassodu. Likumprojektā gan nav precizēts, kas tiek saprasts ar apzīmējumu "homoseksuālisma propaganda".

Valsts domē bija iecerēts par šo likumprojektu debatēt otrdien, taču diskusijas pārceltas uz vēlāku laiku, vēsta ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Homoseksuālisma propagandas aizliegums jau ir spēkā Sanktpēterburgā, Rjazaņas, Arhangeļskas un Kostromas apgabalos, kā arī Novosibirskā.

1993.gadā pēc Padomju Savienības sabrukuma Krievijā tika legalizēts homoseksuālisms, taču tikai 1999.gadā to pārtrauca klasificēt kā garīgu saslimšanu.

Komentāri