NATO ģenerālsekretārs aicina Ukrainas armiju saglabāt neitralitāti, Mixnews.lv

NATO ģenerālsekretārs aicina Ukrainas armiju saglabāt neitralitāti

фото

Pasaulē | 2014. gada 20. februārī plkst. 22:03

NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens ceturtdien aicināja Ukrainas armiju saglabāt neitralitāti, ziņo LETA-KORRESPONDENT.

"Ukrainas armijai ir jāpaliek neitrālai, tā nedrīkst vērsties pret pašu cilvēkiem. Dialogs ir vienīgais ceļš uz priekšu. Ceru, ka Eiropas Savienības (ES) ministru vizīte sagatavos ceļu mierīgam atrisinājumam," tviterī ierakstījis Rasmusens.

"Es mudinu Ukrainā visas puses apturēt asinsizliešanu. Valdībai ir īpaša atbildība nepielietot pārmērīgu spēku," atgādināja alianses ģenerālsekretārs.

Trim ES dalībvalstu - Francijas, Polijas un Vācijas - ārlietu ministriem ceturtdien Kijevā bijušas četras stundas ilgas sarunas ar Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču.

Atsaucoties uz savu informācijas avotu, Polijas ziņu aģentūra PAP vēstīja, ka Janukovičs varētu piekrist pirmstermiņa parlamenta un prezidenta vēlēšanām un konstitūcijas jaunas redakcijas pieņemšanai.

Savukārt ziņu aģentūra AFP, atsaucoties uz avotu Vācijas diplomātiskajās aprindās, ziņoja, ka trīs ES valstu ministri ceturtdien ar Janukoviču runājuši par "ceļa karti" izejai no Ukrainas politiskās krīzes.

Kā pastāstīja informācijas avots Francijas diplomātiskajās aprindās, ministri ieradušies Kijevā ar "dažām idejām", arī par centieniem apturēt vardarbību, jēgpilnu sarunu sākšanu, konstitūcijas pārskatīšanu demokrātiskākā virzienā un pirmstermiņa vēlēšanām.

Ministri ar plānu iepazīstinājuši opozīcijas līderus.

Nedz Janukovičs, nedz opozīcija pagaidām priekšlikumiem oficiāli nav piekrituši.

Kijevā kopš otrdienas sadursmēs dzīvību zaudējuši 67 cilvēki, ceturtdien pavēstīja Kijevas Pilsētas valsts administrācija.

Savukārt Maidana medicīniskais dienests vēsta, ka tikai ceturtdien vien Kijevā nogalināti 70 līdz 100 cilvēki, ziņo laikraksts "Ukrainska Pravda".

Vardarbīgas sadursmes Kijevā starp protestētājiem un miliciju atsākās otrdien.

Komentāri