Vairāki politiķi sākuši sarunas par Ukrainas sadalīšanu, Mixnews.lv

Vairāki politiķi sākuši sarunas par Ukrainas sadalīšanu

фото

Pasaulē | 2014. gada 21. februārī plkst. 19:47

Vairāki Ukrainas politiķi ir sākuši sarunas ar ārvalstu pārstāvjiem par Ukrainas sadalīšanu, piektdien pavēstīja Ukrainas drošības dienests (SBU), vienlaikus solot bargi vērsties pret apdraudējumu valsts teritoriālajai vienotībai, ziņo LETA-UKRAINSKA PRAVDA.

Atsevišķi politiķi, "vietējās pašpārvaldes orgānu pārstāvji, sabiedrisko apvienību un radikāli noskaņotu personu līderi" var valstī uzkurināt konfliktu, kā arī "izplatīt uz lielāku autonomiju vērstus, kā arī separātiskus noskaņojumus iedzīvotāju vidū".

Tas "var novest pie tā, ka mūsu valsts pārstāj pastāvēt kā unitāra, un pie valstiskās suverenitātes zaudēšanas", bažījas dienests.

"Atsevišķi dažādu līmeņu deputāti sākuši risināt sarunas ar ārvalstu pārstāvjiem. Jau atklāti notiek konsultācijas par iespējamo valsts sadalīšanu vairākās daļās, pārkāpjot kārtību, kāda tā ir noteikta Ukrainas konstitūcijā," teikts paziņojumā, kas publicēts SBU mājaslapā.

Dienests spers bargus soļus, "lai novērstu apdraudējumu Ukrainas teritoriālajai vienotībai un neaizskaramībai un sauktu pie kriminālatbildības personas, kas būs piedalījušās šāda veida darbībās".

Februāra sākumā Krimas parlamenta vadītāji ierosināja veikt autonomijas konstitūcijā izmaiņas un uzdeva izstrādāt jautājumu par iespējamo vēršanos "pēc aizsardzības" pie Krievijas.

Vairāki politiķi, arī valdošās "Reģionu partijas" pārstāvji, paziņojuši, ka Ukrainas konflikta atrisināšanai valsti nepieciešams federalizēt.

Komentāri