No Lietuvas brīvprātīgā misijā uz Ukrainu dosies grupa mediķu, Mixnews.lv

No Lietuvas brīvprātīgā misijā uz Ukrainu dosies grupa mediķu

фото

Pasaulē | 2014. gada 21. februārī plkst. 21:44

No Lietuvas sestdien uz Ukrainu gatavojas doties grupa mediķu, lai palīdzētu sadursmēs cietušajiem, atsaucoties uz portālu "15min.lt", ziņo LETA.

Šī misija būs brīvprātīga un tiks finansēta par Lietuvas pilsoņu saziedotiem līdzekļiem.

Vienas diennakts laikā jau savākts aptuveni 12 000 litu (gandrīz 3500 eiro), kas tiks izmantoti lidmašīnas biļetēm un mediķu uzturēšanās izdevumiem. Pārsiešanas materiālus apņēmies nodrošināt viens no aptieku tīkliem, bet mediķi tos vest nevar, tādēļ tie tiks nogādāti tieši Ukrainas medicīnas iestādēm, pastāstījusi viena no brauciena iniciatorēm Agne Zalanskaite.

Veselības aizsardzības ministrijai lūgts vienīgi nodrošināt, lai mediķi šajā laikā tiktu atbrīvoti no darba pienākumiem Lietuvā. Ministrs Vītenis Andrjukaitis apliecinājis, ka jau vērsies pie attiecīgo medicīnas iestāžu vadītājiem.

Tikmēr finanšu ministrs Rimants Šadžus pieļāvis, ka Lietuva varētu sūtīt uz Ukrainu mediķus un zāles, jo valdības rezerves fondā nauda tam atrastos, bet humāno palīdzību Lietuva sniegs tikai tad, ja tam piekritīs Ukrainas varas iestādes.

Andrjukaitis piebildis, ka jau sazinājies ar Ārlietu ministriju, Aizsardzības ministriju un Ukrainas vēstniecību Lietuvā jautājumā par humānās palīdzības piegādi un tāds lēmums var tikt pieņemts jau nākamnedēļ, ja Ukraina būs ar mieru saņemt šādu palīdzību.

Ja ukraiņiem trūks speciālistu, asins krājumu vai aprīkojuma, Lietuva ar Ukrainas Veselības aizsardzības ministriju gatava pārrunāt nepieciešamās palīdzības apmērus, viņš norādījis.

Līdz šim Lietuva jau pieņēmusi ārstēšanai piecus Kijevas sadursmēs cietušos ukraiņus un šim nolūkam atvēlējusi 150 000 litu, bet premjers Aļģirds Butkevičs izteicies, ka vajadzības gadījumā Lietuva varētu pieņemt vēl vairāk cietušo un palielināt šim mērķim atvēlēto finansējumu.

Tikmēr internetā lietuvieši jau saziedojuši vairāk nekā 63 000 litu, kas paredzēti Maidana mediķu grupai. Par šo naudu ārsti Kijevā iegādājas medikamentus un pārsienamos materiālus.

Komentāri