ES piešķir Mali papildu 20 miljonus eiro, Mixnews.lv

ES piešķir Mali papildu 20 miljonus eiro

фото

Pasaulē | 2013. gada 23. janvārī plkst. 07:48

Lai palīdzētu tūkstošiem Mali konflikta upuriem, Eiropas Savienība nolēmusi kara plosītajai valstij piešķirt ārkārtas humāno palīdzību 20 miljonu eiro (14 miljonu latu) apmērā, otrdien paziņoja ES humānās palīdzības komisāre Kristalīna Georgijeva. Divu mēnešu laikā šī ir jau otrā reize, kad ES palīdzībai Mali atvēl šādu summu.

"Es aicinu citus donorus rīkoties ātri, jo smago apstākļu dēļ, kas turpinās vairākus mēnešus, iedzīvotāji ir novājināti," viesojoties Bamako, sacīja komisāre. Viņa Mali galvaspilsētu apmeklēja jau decembrī, un arī toreiz tika paziņots par 20 miljonu eiro vērtas palīdzības piešķiršanu.

Nupat kā atvēlētās summas tiks tērētas, lai palīdzētu bērniem, kas dzīvo badā, lai sniegtu atbalstu 100 tūkstošiem maliešu, kas devušies bēgļu gaitās uz kaimiņvalstīm, kā arī, lai Mali nodrošinātu 150 tūkstošus cilvēku ar pārtiku un pamata pakalpojumiem, ziņo LETA-AFP.

Pērn ES Mali pārtikas krīzes un politiskā konflikta upuriem piešķīra 73 miljonus eiro, bet atsevišķās ES dalībvalstis - vēl 38 miljonus eiro. Līdz ar to kopējā ES palīdzība Mali sasniedza 111 miljonu eiro apjomu.

ES arī piešķirs vēl 50 miljonus eiro, lai atbalstītu afrikāņu vadīto Starptautisko Mali atbalsta misiju (AFISMA).

Kā ziņoja portāls Mixnews, krīze Mali aizsākās pirms gada, kad sacelšanos valsts ziemeļos sāka tuaregu nomadi, kas ilgstoši uzskatījuši, ka centrālā valdība pret viņiem izturas netaisnīgi. Armijas vadība valdībai savukārt pārmeta, ka tā pietiekami enerģiski nevēršas pret tuaregu dumpi, un Bamako martā sarīkoja apvērsumu.

Foto: zaberaj.ru, companion.ua

Komentāri