Ukrainā notiek Harkovas kongress; Janukovičs nav ieradies (Papildināts), Mixnews.lv

Ukrainā notiek Harkovas kongress; Janukovičs nav ieradies (Papildināts)

фото

Pasaulē | 2014. gada 22. februārī plkst. 19:55

Sestdien Harkovā notiek Ukrainas dienvidaustrumu apgabalu, kā arī Krimas un Sevastopoles pilsētas visu līmeņu deputātu kongress, kuru rīko 1.februārī dibinātā organizācija "Ukrainas fronte", ziņo LETA.

Kongresam sākoties, reģistrējušies 3477 delegāti. Viņu vidū ir gan Augstākās Radas deputāti, kas nepiedalās šobrīd Kijevā notiekošajā parlamenta sēdē, gan Doņeckas, Luhanskas un Dņepropetrovskas apgabalu administrācijas vadītāji un apgabalu padomju deputāti.

Kongresu atklāja Harkovas apgabala administrācijas vadītājs Mihails Dobkins, kurš paziņoja, ka šis saiets neesot separātisks.

"Mēs negrasāmies šķelt valsti, mēs grasāmies to saglabāt," apgalvoja Dobkins.

Tikmēr Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča padomniece Anna Germana sestdien paziņojusi, ka viņš kongresā nepiedalīsies.

"Ukrainas prezidents atrodas Harkovā, uz turieni viņš izlidoja vakarā. Šodien viņš tiksies ar vēlētājiem, kā arī uzstāsies Harkovas televīzijā. Kongresā, kas tiek rīkots Harkovā, prezidents nepiedalīsies," žurnālistiem paziņoja Germana.

Viņa apstiprināja, ka līdz ar Janukoviču Harkovā ieradies prezidenta administrācijas vadītājs Andrejs Kļujevs.

Arī vietējie mediji sestdien ziņo, ka Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs ieradies Harkovā.

To tīmekļa izdevumam "Gordonua.com" apstiprinājis kāds augstu stāvošs avots tiesībsargāšanas iestādēs.

"Jā, prezidents patiešām atrodas Harkovā. Taču viņa lidmašīna nosēdās nevis galvenajā lidostā, bet gan aviorūpnīcas teritorijā," izdevumam pavēstījis avots.

Avots piebildis, ka Janukoviču apsargājot Harkovas milicijas vienības, kas gan, saņemot attiecīgas garantijas, esot gatavas pāriet opozīcijas pusē.

Kongresa gaita tiek translēta uz videoekrāniem, kas izvietoti blakus sporta pilij esošajā Žukova laukumā, kur salasījušies vairāki tūkstoši Janukoviča režīma atbalstītāju.

Tālāk sapulcējies arī aptuveni tūkstotis opozīcijas aktīvistu. Kā no notikumu vietas ziņo tīmekļa ziņu vietnes UNIAN korespondents, opozīcijas aktīvisti devušies gājienā no viesnīcas "Tūrists" pa Žukova ielu uz sporta pili, kuru apsargā bēdīgu slavu ieguvusī milicijas īpašo uzdevumu vienība "Berkut".

Ļaudis nes Ukrainas karogus un opozīcijā esošo partiju "Batkivščina" un UDAR simbolus, kā arī plakātus, uz kuriem lasāms: "Austrumi un Rietumi kopā!", "Bandu prom!", "Harkova, celies!" "Milicija ar tautu, bet atkritumi ("musori") ar kropli!"

Opozīcijas aktīvistu straume joprojām turpina plīst uz kongresa norises vietu.

Uz Ukrainas dienvidaustrumu apgabalu visa līmeņu deputātu kongresu, kas sestdien sācies Harkovā, ieradušies arī Krievijas politiķi.

Zālē manīts Krievijas Valsts Domes deputāts un ārlietu komisijas priekšsēdētājs Aleksejs Puškovs, kurš pārstāv valdošo partiju "Vienotā Krievija".

Redzēti arī Voroņežas, Rostovas un Belgorodas gubernatori, kā arī citi krievu politiķi.

Uz kongresu ieradies arī Krievijas ģenerālkonsuls Harkovā Sergejs Semjonovs.

Pl.14:37

Tikmēr Ukrainas bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko meita Jevgēņija kopā ar Eiropas Parlamenta (EP) un Ukrainas Augstākās Radas deputātiem sestdien devusies uz Harkovu, lai savāktu savu māti.

"Saskaņā ar [parlamenta] lēmumu un likumu mana māte jau ir brīvs cilvēks, un mēs izbrauksim uz Harkovu, lai viņu sagaidītu un [nodrošinātu], ka šī procedūra notiktu saskaņā ar likumu," žurnālistiem paziņoja Jevgēņija Timošenko.

Viņa piebilda, ka ir gatava mesties ceļos, lai pateiktos visiem tiem, kas cīnījušies par viņas mātes atbrīvošanu.

Timošenko juniore norādīja, ka Harkovā viņas mātes atbrīvošanu sagaidīs arī diplomāti, EP pārstāvji, Ukrainas parlamenta deputāti un žurnālisti. Kā ziņots, Ukrainas parlaments cita starpā pieņēma lēmumu par ieslodzījumā esošās bijušās premjerministres Timošenko atbrīvošanu, par ko nobalsojuši 322 deputāti.

Timošenko šobrīd atrodas vienā no Harkovas slimnīcām, pie kuras opozīcijas aktīvisti organizējuši diennakts dežūru.

Pl.19:54

Harkovas apgabala administrācijas vadītājs Mihails Dobkins un Harkovas mērs Genādijs Kerness, kas sestdien organizēja Ukrainas dienvidaustrumu apgabalu deputātu kongresu, esot izbraukuši uz Krieviju. Šo informāciju tīmekļa ziņu vietnei UNIAN esot apstiprinājusi Ukrainas Robežapsardzības pārvalde. "Jā, viņi pameta Ukrainas teritoriju (..). Vairāk informācijas man nav. Vienīgais, ko varu teikt, viņi tiešām pametuši Ukrainas teritoriju un aizbraukuši uz Krieviju," UNIAN žurnālistam sacīja robežapsardzes amatpersona. Tikmēr Harkovas pilsētas padomes preses dienests apgalvo, ka tam neesot ziņu par Dobkina un Kernesa izbraukšanu uz Krieviju. Savukārt preses nodaļas direktore Viktorija Mareniča, kas divas stundas iepriekš noliedza ziņas par abu amatpersonu bēgšanu uz Krieviju, tagad pati vairs nav sazvanāma. Vietējie mediji ziņo, ka uz Krieviju esot izlidojis arī atstādinātais Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs. Iepriekš gan jaunievēlētais parlamenta spīkers Aleksandrs Turčenko paziņoja, ka Ukrainas robežsargi esot lieguši Janukovičam izlidot uz Krieviju, un tagad viņš slēpjoties kaut kur valsts austrumos. "Viņš mēģināja iekāpt lidmašīnā uz Krieviju, taču viņam to neļāva robežsargi. Šobrīd viņš slēpjas kaut kur Doņeckas apgabalā," aģentūra "Interfax" citē Turčenko teikto.

Komentāri