Ukrainas parlaments jau šodien varētu nosaukt jauno premjeru, Mixnews.lv

Ukrainas parlaments jau šodien varētu nosaukt jauno premjeru (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 23. februārī plkst. 13:47

Ukrainas parlaments, kas sestdien pieņēma lēmumu par prezidenta Viktora Janukoviča atstādināšanu, prezidenta pirmstermiņa vēlēšanām un 2004.gada konstitūcijas atjaunošanu, svētdienas priekšpusdienā cenšas izveidot koalīciju, bet vēlāk apspriedīs iespējamās premjerministra amata kandidatūras, paziņojis opozīcijas partijas "Batkivščina" ("Tēvzeme") deputāts Nikolajs Tomenko, informē LETA-SEGODNYA.

Pēc viņa teiktā, trīs galvenās kandidatūras uz valdības vadītāja amatu ir bijusī premjerministre Jūlija Timošenko, kas sestdien tika atbrīvota no ieslodzījuma, frakcijas "Batkivščina" līderis Arsēnijs Jaceņuks un pie frakcijām nepiederošais deputāts Petro Porošenko.

Jaunieceltais Ukrainas iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs Arsēns Avakovs parlamentu informējis, ka viņam nav ziņu, kur šobrīd atrodas Janukovičs.

"Vakar bija tāds incidents, kad robežapsardzes dienests aizturēja neidentificētu lidmašīnu, kurā atradās prezidenta apsardze. Aizturēja, jo tai nebija veikta attiecīgā kontroles procedūra. No lidmašīnas izkāpa Janukovičs, iesēdās mašīnā un aizbrauca nezināmā virzienā," viņš klāstījis.

Avakovam nav zināma arī atceltā ģenerālprokurora Viktora Pšonkas, atceltā iekšlietu ministra Vitālija Zaharčenko un valsts ieņēmumu ministra pienākumu izpildītāja Aleksandra Kļimenko atrašanās vieta. Pēc viņa rīcībā esošās informācijas, no augsta ranga valsts amatpersonām Ukrainu izdevies atstāt tikai bijušajam Augstākās Radas vicespīkeram Igoram Kaļetņiķam, kurš izlidojis uz Maskavu. Savukārt Kļimenko un Pšonka sestdien aizturēti lidostā, bet VIP termināļa zālē iebrukuši bruņoti cilvēki, izraisījusies apšaudīšanās un Kļimenko un Pšonka aizbraukuši.

Citos Ukrainas robežkontroles punktos Janukovičs nav parādījies. Kā ziņots, atstādinātais prezidents nosaucis Kijevā notiekošo par "valsts apvērsumu" un paziņojis, ka negrasās atkāpties no amata.

Sestdien tīmeklī tika izplatīta Janukoviča videouzruna, kurā viņš solījies "darīt visu, lai valstī nebūtu asiņu" un apceļot valsts dienvidaustrumu reģionus, kas tiek uzskatīti par līdzšinējā režīma galveno atbalsta bāzi, lai tiktos ar cilvēkiem un spriestu, kā novērst valsts sašķelšanos. Janukoviča Reģionu partijas frakciju parlamentā līdz sestdienas pēcpusdienai bija pametuši 70 no 205 deputātiem.

Tikmēr Kijevas Neatkarības laukumā svētdien valda mierīga gaisotne, bet visas barikādes un pieejas laukumam joprojām tiek rūpīgi apsargātas. Iepriekšējā vakarā Neatkarības laukumā bija ieradusies no ieslodzījuma atbrīvotā Timošenko. Viņu ar ovācijām sveica milzīgs ļaužu pūlis, laukumā bija ieradušies arī daudzi opozīcijas politiķi.

Uzrunājot ļaudis, Timošenko aicināja opozīcijas aktīvistus stāvēt "līdz galam", kamēr visi viņu izvirzītie noteikumi tiks izpildīti.

"Ja jums kāds teiks, ka jūs savu jau esat paveikuši un varat braukt mājās, bet šeit visu padarīs jūsu vietā, neticiet nevienam vārdam," viņa uzsvēra. "Kamēr jūs nepabeigsiet savu darbu līdz galam, līdz pēdējam solim, nevienam no jums nav tiesību paiet malā, jo jūs visu izmainījāt, nevis politiķi, nevis deputāti, nevis pasaule. Neviens, izņemot jūs, to nevarētu paveikt."

Komentāri 1
pirms 4 gadiem
LAI DIEVA SVĒTĪBA J.TIMOŠENKO UN UKRAIŅU TAUTAI! JŪS ESAT VAROŅI! vISA NORMĀLDOMĀJOŠA PASAULĒ KOPĀ AR JUMS! KRIEVIJA ATKAL PARĀDĪJA SAVU NEKRIETNĪBU VISAI PASAULEI!