Ukrainas parlaments uztic prezidenta pienākumus Turčinovam , Mixnews.lv

Ukrainas parlaments uztic prezidenta pienākumus Turčinovam

фото

Pasaulē | 2014. gada 23. februārī plkst. 14:46

Ukrainas parlaments svētdien uzdevis jaunievēlētajam parlamenta spīkeram Aleksandram Turčinovam pildīt valsts prezidenta pienākumus līdz 25.maijā paredzētajām prezidenta pirmstermiņa vēlēšanām, raksta LETA-AFP.

Par to balsojuši 285 no 339 Augstākās Radas deputātiem, kas piedalījās sēdē.

Parlaments arī pieņēmis lēmumu atcelt no ārlietu ministra amata Leonīdu Kožaru. Ukrainas mediji iepriekš ziņoja, ka Kožara devies nezināmā virzienā un līdz ar viņu pazuduši arī visi ministrijas finanšu dokumenti.

Dienu iepriekš Ārlietu ministrijas darbinieki kopīgā vēstulē vērsās pie parlamenta un pauda viedokli, ka Kožaram "nav morālu tiesību pārstāvēt Ukrainu starptautiskajā arēnā".

Tikmēr atstādinātā prezidenta Viktora Janukoviča atrašanās vieta joprojām nav zināma. Ukrainas iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs Arsēns Avakovs parlamentam apliecinājis, ka robežapsardzes dienests sestdien aizturējis neidentificētu lidmašīnu, kurā atradusies prezidenta apsardze. No lidmašīnas izkāpis Janukovičs, kurš iekāpis mašīnā un aizbraucis nezināmā virzienā.

Jau ziņots, ka Kijevā notiekošo Janukovičs sestdien nosauca par "valsts apvērsumu" un paziņoja, ka negrasās atkāpties no amata.

Komentāri