Lielbritānija brīdina Krieviju nejaukties Ukrainas lietās, Mixnews.lv

Lielbritānija brīdina Krieviju nejaukties Ukrainas lietās

фото

Pasaulē | 2014. gada 23. februārī plkst. 17:53

Krievijai nevajadzētu iejaukties Ukrainas krīzē, svētdien norādījis Lielbritānijas ārlietu ministrs Viljams Heigs. Viņš atzinis, ka Ukrainai šobrīd pavērušās jaunas iespējas, bet vienlaikus jārēķinās ar daudziem apdraudējumiem.

Kā raidsabiedrībai BBC pastāstījis Heigs, Londona runājusi ar Maskavu un uzsvērusi, ka Ukrainas tuvināšanās Eiropas Savienībai ir arī Krievijas interesēs.

"Ukrainas tauta ir ieinteresēta brīvāk tirgoties ar ES, un arī Krievijas tauta ir ieinteresēta, lai tas notiktu," piebildis ministrs.

Jautāts, vai viņš pieļauj iespēju, ka Krievija varētu sūtīt uz Ukrainu savus tankus, Heigs atbildējis: "Mēs, protams, nezinām, kāda būs Krievijas tālākā reakcija. Jebkāds ārējs spiediens uz Ukrainu, jebkas vairāk par to, ko esam redzējuši pēdējo nedēļu laikā (..) - tas noteikti nebūtu Krievijas interesēs."

"Ukrainas tauta var pati izvēlēties savu turpmāko ceļu. Negribu apgalvot, ka kāds viņus gatavojas apturēt, bet pastāv daudzi apdraudējumi un neskaidrības," atzinis Lielbritānijas ārlietu ministrs.

Heigs piebildis, ka pirmdien viņš gatavojas runāt ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu. Pēc viņa teiktā, ja Ukrainai tiks piedāvāta starptautiska ekonomiskā palīdzība, ir svarīgi, lai Krievija necenšas likt tam šķēršļus.

Komentāri