Ansips sola atkāpšanās rakstu iesniegt 4.martā, Mixnews.lv

Ansips sola atkāpšanās rakstu iesniegt 4.martā

фото

Pasaulē | 2014. gada 23. februārī plkst. 20:25

Igaunijas premjerministrs Andruss Ansips svētdien,23.februārī, Igaunijas Neatkarības dienas priekšvakarā, apliecinājis, ka neveidos nākamo valdību un 4.martā gatavojas iesniegt prezidentam atkāpšanās rakstu, vēsta LETA-ERR.

Runādams tradicionālajā svētku pasākumā Tartu "Vanemuines" teātrī, viņš sveicis Igaunijas tautu valsts neatkarības 96.gadadienā un pateicies par viņam izrādīto uzticēšanos.

"Izmantošu šo iespēju devīto un pēdējo reizi. Pirms diviem gadiem šai pašā vietā es jau teicu, ka šī ir pēdējā valdība, ko es vadu," premjers paziņojis, piebilstot, ka savus solījumus vienmēr turējis. "Un nu pienācis brīdis, kad varu jums apliecināt, ka pa Meteņiem [4.martā] iesniegšu prezidentam atkāpšanās rakstu."

Ansips uzsvēris, ka šo lēmumu viņš pieņēmis bez ārēja spiediena. "Visam dzīvē atvēlēts saprātīgs laika sprīdis, (..) tā ir politikas realitāte, var pat teikt, rutīna," izteicies valdības vadītājs.

Premjers norādījis, ka uzskata par saprātīgu nodot valdības grožus tālāk jau tagad, lai līdz nākamgad paredzētajām parlamenta vēlēšanām tauta varētu izlemt, vai tai balsot "par vai pret pašreizējās politikas turpināšanu". "Protams, par to, kam uzticēt valdības veidošanu, lems prezidents. Es kā Reformu partijas līderis apliecinu, ka mums ir kandidāti, kas labi tiktu galā ar šo uzdevumu," viņš sacījis.

Kā sacījis Ansips, viņš var lepoties, ka vadījis valdību tik ilgi. Viņš atgādinājis, ka šis periods Igaunijai bijis ļoti sarežģīts, tomēr tieši krīzes laikos Igaunijas tauta "atradusi sevī spēkus nepazaudēt sevi - palikt aizvien lietišķai, taupīgai, apveltītai ar veselo saprātu". "Kad runāju par Igaunijas labo finansiālo situāciju, allaž esmu pateicīgs Igaunijas tautai," viņš piebildis.

Piektdien Reformu partijas valde nolēma izvirzīt par premjerministra amata kandidātu vienu no partijas dibinātājiem, Eiropas Savienības (ES) transporta komisāru Sīmu Kallasu.

Ansipa runas tiešraidei varēja sekot Igaunijas lielākajos interneta medijos.

Komentāri