Demisionē Ēģiptes valdība, Mixnews.lv

Demisionē Ēģiptes valdība

фото

Pasaulē | 2014. gada 24. februārī plkst. 14:31

Hazems al Beblavi

Ēģiptes premjerministra Hazema al Beblavi valdība pirmdien iesniegusi demisijas rakstu pagaidu prezidentam Adlijam Mansuram, atsaucoties uz ministru kabineta sniegto informāciju, ziņo LETA-AFP.

Ēģiptē līdz aprīļa vidum paredzētas prezidenta vēlēšanas, un sagaidāms, ka tajās uzvarēs līdzšinējais aizsardzības ministrs un armijas komandieris feldmaršals Abdelfatahs as Sisi. Tomēr, lai viņš oficiāli varētu pieteikt savu kandidatūru prezidenta amatam, viņam ir jāatkāpjas no valdības un armijas amatiem.

Beblavi valdība tika iecelta jūlijā, pēc tam kad Sisi organizētajā valsts apvērsumā bija gāzts pirmais demokrātiskās vēlēšanās ievēlētais Ēģiptes prezidents Muhameds Mursi.

"Ņemot vērā pašreizējo situāciju, kurā atrodas valsts, kabinets nolēma iesniegt atkāpšanās rakstu pagaidu prezidentam Adlijam Mansuram," teikts valdības paziņojumā.

Pirmdien uzstājoties televīzijā, Beblavi cildināja valdības veikumu.

"Pēdējo sešu septiņu mēnešu laikā valdība uzņēmās atbildību un pienākumus, valdība netaupīja pūliņus, lai vadītu Ēģipti laukā no sliktās fāzes," sacīja Beblavi.

"Šis nav laiks personīgajām interesēm. Nācija ir pāri visam," sacīja līdzšinējais premjers.

Valdība arī ir pabeigusi pirmo soli armijas iecelto varasiestāžu izstrādātajā plānā, janvārī sarīkojot referendumu par jauno konstitūciju.

Atbalstu Sisi kandidēšanai uz valsts galvas amatu jau paudis Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kad Sisi februāra vidū bija ieradies Maskavā runāt par Krievijas bruņojuma piegādēm Ēģiptes armijai.

Pēc 3.jūlija apvērsuma Ēģiptē izvērstas plašas represijas pret Mursi pārstāvēto Musulmaņu brālību. Arestēti aptuveni 2000 brālības biedru, arī visa organizācijas vadība. Aptuveni tūkstotis brālības biedru nogalināti, drošības dienestiem apspiežot apvērsuma pretinieku protestus.

2011.-2012.gada parlamenta vēlēšanās lielāko balsu skaitu un teju pusi vietu parlamenta apakšnamā saņēma Musulmaņu brālības politiskā spārna "Brīvība un taisnīgums" vadītais bloks. Tiesa vēlēšanas vēlāk atzina par "antikonstitucionālām", un parlaments tika izformēts.

Komentāri