Jaceņuks: Ukrainas Valsts kase ir tukša, un valsts novesta līdz bankrotam, Mixnews.lv

Jaceņuks: Ukrainas Valsts kase ir tukša, un valsts novesta līdz bankrotam

фото

Pasaulē | 2014. gada 24. februārī plkst. 15:53

Ukrainas valsts kase ir tukša, un valsts ir novesta līdz bankrotam, pirmdien izteicās Ukrainas parlamenta frakcijas "Batkivščina" līderis Arsēnijs Jaceņuks.

"Tādu finansiālo katastrofu Ukraina nav piedzīvojusi visā neatkarības laikā," norādīja Jaceņuks, piebilstot, ka Ukrainai nekavējoties jāvēršas Starptautiskajā Valūtas fondā (SVF) ar lūgumu pēc finansiālās palīdzības.

Jaceņuks norādīja, ka viņš ticies ar finanšu ministrijas amatpersonām, kuras valsts finansiālo stāvokli attēlojušas drūmās krāsās.

"Mums nav laika. Mums ir steidzami jāveido valdība," uzsvēra Jaceņuks.

Ukrainas pagaidu finanšu ministrs Jurijs Kolobovs pirmdien paziņoja, ka Ukrainai turpmāko apmēram divu gadu laikā būs nepieciešama starptautiskā finansiālā palīdzība 35 miljardu dolāru (25,5 miljardu eiro). Pagaidu finanšu ministrs arī aicināja Rietumvalstis tuvāko nedēļu laikā sarīkot starptautisku konferenci, lai vienotos par Ukrainas glābšanas programmu.

Ukraina cer, ka šajā konferencē varētu piedalīties gan Eiropas Savienība, gan ASV, gan SVF, gan arī citas valstis un starptautiskās organizācijas, vēsta ziņu aģentūra UNIAN.

Eiropas Parlamenta (EP) ārlietu komisijas priekšsēdētājs Elmārs Broks pirmdien paziņoja, ka ES ir gatava Ukrainai piešķirt finanšu palīdzību 20 miljardu eiro apjomā reformu īstenošanai pēc tam, kad Kijevā būs izveidota jauna valdība. Tajā pat laikā arī Krievija ir solījusi tomēr piešķirt Ukrainai aizdevuma otro maksājumu.

Ukraina no Krievijas apsolītā 15 miljardu dolāru aizdevuma jau ir saņēmusi pirmo maksājumu trīs miljardu dolāru vērtībā, tomēr piektdien Krievija nolēma atlikt nākamā maksājuma piešķiršanu divu miljardu dolāru vērtībā.

Arī Krievija aizdevuma nākamo daļu varētu izsniegt vien pēc jaunās valdības izveidošanas, ko plānos pabeigt līdz 25.februārim.

Komentāri