Kemerons rosina rīkot referendumu par Lielbritānijas dalību ES, Mixnews.lv

Kemerons rosina rīkot referendumu par Lielbritānijas dalību ES (1)

фото

Pasaulē | 2013. gada 23. janvārī plkst. 11:04

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons, trešdien uzstājoties ar ilgi gaidīto un vairākkārt atlikto runu par valsts attiecībām ar Eiropas Savienību (ES), rosināja pēc nākamajām vēlēšanām rīkot referendumu par Lielbritānijas dalību blokā, ziņo LETA-AFP.

Referendums varētu notikt pēc parlamenta vēlēšanām 2015.gadā gadījumā, ja tajā uzvarēs konservatīvie. Precīzs datums vēl nav zināms, taču, pēc Kamerona teiktā, tas varētu notikt līdz 2017.gada beigām.

Taču vēl līdz tam Konservatīvo partijas līderis plāno pārskatīt Lielbritānijas un ES attiecības, ziņo "bbc.co.uk". Un pēc tam, kad vienošanās starp Londonu un Briseli tiks panākts, briti varēs vai nu to atbalstīt, vai arī noraidīt. Par šādu plānu Kamerons paziņoja savā runā.

Savukārt leiboristu līderis Eds Milibrants vēl pirms premjera uzstāšanās paziņoja, ka tā runa parāda viņu kā vāju politiķi, kuru vada partijas, nevis nacionālās intereses.

Kamerons arī brīdināja, ka, ja nenotiks reformas, kas ļauj cīnīties ar eirozonas problēmām, pastāv risks, ka Lielbritānija varētu pamest ES. "Ja mēs pametīsim ES, tad tā būs biļete vienā virzienā, bez iespējas atgriezties," viņš uzsvēra.

Britu premjers arī paziņoja, ka pēc ierindas britu domām, ES virzās tādas politiskās integrācijas virzienā, kas ir tālu no Lielbritānijas komforta zonas.

Daudzi konservatīvie deputāti izrāda politisko spiedienu uz savas partijas līderi, lai viņš dotu stingru solījumu par iespējām balstot par tālākajām Lielbritānijas un ES attiecībām, raksta "bbc.co.uk".

"Konservatīvo priekšvēlēšanu programmā būs lūgums Lielbritānijas tautai dod konservatīvo valdībai mandātu, lai apspriestu jaunu vienošanos ar mūsu Eiropas partneriem," teikts runā.

Vienlaikus premjers uzsvēra, ka, iespējams, jautājuma nostādne ir nekorekta, jo pēc eirozonas krīzei Eiropai būs jāmainās.

Uzruna, ar kuru Kemerons trešdien uzstājas Londonā, sākotnēji bija iecerēta jau pirms 2012.gada Ziemassvētkiem, bet pēcāk Lielbritānijas premjerministrs solīja, ka tā gaidāma janvāra vidū.

Vēlāk tika uzskatīts, ka Kemerona runa iecerēta 22.janvārī, tomēr tā atkārtoti tika pārcelta. Neoficiāla informācija liecina, ka tas tika darīts ar nolūku, lai runa neizskanētu vienā laikā ar todien paredzētajiem pasākumiem par godu 50.gadadienai kopš Francijas un Vācijas izlīguma pēc Otrā pasaules kara.

Savukārt pēcāk bija plānots, ka ar runu par Londonas turpmākajām attiecībām ar Briseli Kemerons uzstāsies jau 18.janvārī Amsterdamā, taču tā tika atcelta Alžīrijas ķīlnieku krīzes dēļ.

Foto: no vietnes telegraph.co.uk

Komentāri 1
0R41lbRapirms 4 gadiem
Giselem,Ficamos muito felizes pelo seu insserete tanto pelo trabalho da Flavya Mutran quanto pelo fazer fotogre1fico em si. Mas ne3o trabalhamos com cursos de fotografia.Pore9m vamos encaminhar a sua mensagem para a artista e tambe9m lhe indicar a procurar a que trabalha com diferentes fazeres que envolvem a fotografia.Aproveite tambe9m e venha nos visitar.Abe7.Adriele Silva da Silva