EK: Ukrainas un ES asociācijas līgums var tikt parakstīts tikai pēc prezidenta vēlēšanām, Mixnews.lv

EK: Ukrainas un ES asociācijas līgums var tikt parakstīts tikai pēc prezidenta vēlēšanām

фото

Pasaulē | 2014. gada 24. februārī plkst. 18:35

Eiropas Savienības (ES) un Ukrainas asociācijas līgums var tikt parakstīts tikai pēc Ukrainas prezidenta vēlēšanām, kas plānotas maijā, pirmdien paziņojis Eiropas Komisijas (EK) pārstāvis Olivers Beilijs.

"Tirdzniecības un investīciju līgums paliek uz galda. Mēs esam gatavi parakstīt šo līgumu, tiklīdz Ukraina būs gatava," paziņoja Beilijs.

Jautāts, vai ES parakstīs vēsturisko līgumu ar pārejas posma valdību, kas pašreiz tiek veidota, Beilijs atbildēja noliedzoši. Viņš norādīja, ka Brisele vēlas ļaut pārejas procesam sasniegt savu finālu 25.maijā plānotajās vēlēšanās un tad sākt sarunas ar jauno valdību.

Aizkavēšanās "nenozīmē, ka pašreizējā valdība ir neleģitīma", bet Brisele dod priekšroku līguma slēgšanai ar valdību, kas tiks izveidota pēc vēlēšanām, "lai pārliecinātos, ka tā ir pilnīgi suverēna izvēle", norādīja Beilijs.

Viņš arī uzsvēra, ka ES ir gatava mēģināt palīdzēt Ukrainai tās ekonomisko nedienu pārvarēšanā, paredzot, ka valstī tiks īstenota reformu programma.

Krīze Ukrainā aizsākās novembra beigās, kad līdzšinējais prezidents Viktors Janukovičs atteicās no asociācijas līguma parakstīšanas ar ES. Vēlāk viņš parakstīja vienošanos ar Maskavu par 15 miljardu dolāru (11 miljardu eiro) kredīta saņemšanu.

Pagājušajā nedēļā dažu dienu laikā protestētāju un likumsargu sadursmēs un snaiperu apšaudēs Kijevā dzīvību zaudēja 82 cilvēki, bet vēl simtiem tika ievainoti. Vairums no upuriem un cietušajiem bija protestētāji.

Ukrainas parlaments ir atlaidis Janukoviču, kurš aizbēdzis no galvaspilsētas. Viņa atrašanās vieta pašlaik nav zināma.

Komentāri