Itālijas jaunais premjers iztur uzticības balsojumu Senātā, Mixnews.lv

Itālijas jaunais premjers iztur uzticības balsojumu Senātā

фото

Pasaulē | 2014. gada 25. februārī plkst. 10:55

Itālijas jaunais premjerministrs Mateo Renci, kas sola strauju rīcību, lai samazinātu nodokļus un ļautu valstij izkļūt no ekonomiskajām grūtībām, pirmdien izturējis uzticības balsojumu Senātā, ziņo LETA-DW.

Par Renci valdību balsoja viņa vadītā kreisi centriskā Demokrātiskā partija (DP), no Berluskoni vadītās konservatīvās "Forza Italia" ("Uz priekš, Itālija!") atšķēlusies partija "Jaunie centriski labējie" (NCD) un citas mazākās centriskās partijas.

Kopumā jauno kabinetu atbalstīja 169 senatori, bet 139 tai liedza savu atbalstu.

39 vecais bijušais Florences mērs, uzrunājot parlamenta augšnama locekļus, norādīja, ka šobrīd Itālija ir "sarūsējusi valsts, kuru paralizē un savažo smacējoša birokrātija".

Lai gan Itālija, šķiet, sākusi atlabt no pēdējo desmitgažu laikā dziļākās ekonomikas lejupslīdes, to joprojām nospiež divus triljonus eiro lielais valsts parāds. Renci uzsvēra, ka valsts finanšu sakārtošana ir "mūsu pienākums mūsu bērnu priekšā" un paziņoja, ka žēlošanās laiks par taupības pasākumiem ir beidzies.

"Itālijas nākotne nav žēlabās no rīta līdz vakaram," uzsvēra jaunais premjers.

Renci, kurš kļuvis par jaunāko valdības vadītāju valsts vēsturē, atzina, ka pirmā no prioritātēm ir bezdarba samazināšana. Šobrīd bezdarba līmenis pārsniedz 12%, bet jaunatnes vidū tas ir aptuveni 40%.

Uzticības balsojums Senātā bija smagākais Renci pārbaudījums, uzsākot savu premjera karjeru, un priekšā stāvošais balsojums parlamenta apakšpalātā, kur viņa koalīcijai ir pārliecinošs vairākums, domājams, būs vieglāks.

Lai gan augšnamā iegūtais vairākums arī ir pārliecinošs, viņa paša vadītajā DP joprojām gruzd neapmierinātība ar metodēm, kādas Renci izmantoja, gāžot savu priekšteci Enriko Letu.

Komentāri