Navaļnijam, Ņemcovam un Jašinam piespriež administratīvo arestu, Mixnews.lv

Navaļnijam, Ņemcovam un Jašinam piespriež administratīvo arestu

фото

Pasaulē | 2014. gada 25. februārī plkst. 16:32

Krievijas opozīcijas līderiem Aleksejam Navaļnijam un Borisam Ņemcovam Maskavas tiesa piespriedusi attiecīgi septiņu un desmit diennakšu administratīvo arestu par nepakļaušanos policijas darbinieku rīkojumam, ziņo LETA-LENTA.RU.

Tikmēr opozīcijas aktīvistam Iļjam Jašinam piespriests desmit diennakšu arests.

"Mans piektais administratīvais arests," tviterī pavēstīja Jašins.

Piespriestā aresta termiņš sākās 24.februāra vakarā.

Policijas pulkvedis tiesā liecināja, ka Navaļnijs, piedaloties demonstrācijā "Bolotnaja lietā" apsūdzēto atbalstam, izkliedzis dažādus lozungus, bet aizturēšanas laikā "pretojies". Aizturēšanas videoierakstā tas gan nav redzams.

Demonstrācija "Bolotnaja lietā" apsūdzēto atbalstam Maskavas centrā notika 24.februārī.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka otrdien Maskavā tiesas priekšā jāstājas vairāk nekā 400 cilvēkiem, kas pirmdien vakarā Krievijas galvaspilsētas centrā tika arestēti demonstrācijas laikā.

Demonstranti bija sapulcējušies netālu no Sarkanā laukuma, lai paustu atbalstu aktīvistiem, kuriem tiesa par piedalīšanos "masu nekārtībās" Maskavas Bolotnaja laukumā bija piespriedusi cietumsodus.

Policija Manēžas laukumā un tā tuvākās apkārtnes ielās arestējusi aptuveni 420 demonstrantus. Aizturētie apsūdzēti par piedalīšanos nesankcionētā demonstrācijā un pretošanos policijai.

Pirmdien vakarā notikušie aresti ir masveidīgākie kopš 2012.gada maija demonstrācijām pret pašreizējā Krievijas prezidenta Vladimira Putina trešo prezidentūru.

Komentāri