Vatikānu vaino īpašumu pirkšanā par Musolīni naudu, Mixnews.lv

Vatikānu vaino īpašumu pirkšanā par Musolīni naudu

фото

Pasaulē | 2013. gada 23. janvārī plkst. 12:52

Britu avīze "the Guardian", balstoties uz pētījumiem Otrā pasaules kara arhīvos, apsūdzējusi Vatikānu slepenā nekustamo īpašumu pirkšanā par Musolīni režīma naudu, ziņo ārvalstu mediji.

Romas katoļu baznīca slepeni par Musolīni režīma naudu iegādājusies nekustamos īpašumus Lielbritānijā, Francijā un Šveicē.

фото

Tūristi Londonā diezin vai iedomāsies, ka ēkas, kurās apmeties juvelierizstrādājumu veikals "Bulgari" Ņūbondstrītā vai turīgā banka "Altium Capital" Sentdžeimsa laukuma un Pelmelas stūrī, varētu būt jel kādā saistībā ar Vatikānu.

Pēc avīzes ziņām, biroju ēkas Sentdžeimsa laukumā Londonā, kas iegādāta 2006.gadā par 15 miljoniem mārciņu, caur starpniekiem patiešām pieder Svētajam Krēslam.

Ēku iegādājās kompānija "British Grolux Investments Ltd", par kuras patiesā labuma guvējiem nekādas ziņas nav pieejamas, ja neskaita divu nominālo direktoru vārdus. Tie abi ir prominenti katoļu baņķieri: bijušais "Barclays bank" izpilddirektors Džons Varlejs un bijušais bankas "Leopold Joseph" darbinieks Robins Herberts. Uz "Guardian" jautājumiem neviens no viņiem nav vēlējies atbildēt.

Tomēr žurnālisti izmeklēšanā secinājuši, ka reāli šos nekustamā īpašuma objektus kontrolē Šveices kompānija "Profima SA", kuras īpašnieks ir Vatikāns un kuru 1940.gados turēja aizdomās par "piedalīšanos operācijas, kuras ir pretrunā sabiedroto interesēm".

Iegūtie pierādījumi liecina, ka nekustamo īpašumu Svētais Krēsls pirka par naudu, ko saņēma no Musolīni apmaiņā par to, ka baznīca 1929.gadā atzina fašistisko režīmu. No Musolinī saņemtā nauda Vatikānam ir nesusi 500 miljonu mārciņu lielu peļņu, investīcijas veiktas daudzu gadu garumā, izmantojot sarežģītu ārzonu kompāniju tīklu.

Vatikāna oficiālais pārstāvis Londonā, arhibīskaps Antonio Menīni "Guardian" secinājumus komentēt atteicies.

Foto: no vietnes www.geograph.org.uk, lbcblogs.com

Komentāri