Spānija aizliedz izmantot gumijas lodes pret imigrantiem uz Āfrikas robežas, Mixnews.lv

Spānija aizliedz izmantot gumijas lodes pret imigrantiem uz Āfrikas robežas

фото

Pasaulē | 2014. gada 26. februārī plkst. 14:35

Spānija aizliegusi robežsargiem izmantot gumijas lodes pret imigrantiem, kuri cenšas iekļūt Spānijas anklāvos Āfrikā, otrdien paziņojušas amatpersonas, ziņo LETA-AFP.

"Civilajai gvardei aizliegts (..) izmantot gumijas lodes, lai novērstu imigrantu mēģinājumus šķērsot robežu [Spānijas Ziemeļāfrikas piekrastes anklāvos] Seutā un Meliljā," informēja Iekšlietu ministrijas preses pārstāvis.

6.februārī, cenšoties aizpeldēt no Marokas uz Seutu, noslīka vismaz 14 imigranti. Spānijas Iekšlietu ministrija paziņoja, ka robežsargi šāvuši ar gumijas lodēm, bet noliedza, ka tas būtu izraisījis noslīkšanu.

Seuta un Melilja veido vienīgo Āfrikas zemes robežu ar Eiropas Savienību (ES), kas ir ilgots galamērķis daudziem afrikāņiem.

Robežas Marokas pusē gaida simtiem imigrantu, cerot uz izdevību pārrāpties pāri robežžogam. Citi savukārt mēģina sasniegt Spānijas krastus, nedrošās laivās dodoties pāri Vidusjūrai. Nereti šis ceļojums beidzas ar imigrantu nāvi. Pirmdien robežžogam uzbruka aptuveni 500 imigrantu un aptuveni 100 izdevās pārrāpties pāri. 27 cilvēki tika ievainoti.

Komentāri