Ukrainas eksprezidenti: Krievija iejaucas Krimas politiskajos procesos, Mixnews.lv

Ukrainas eksprezidenti: Krievija iejaucas Krimas politiskajos procesos

фото

Pasaulē | 2014. gada 26. februārī plkst. 14:45

Krievija iejaucas Krimas politiskajos procesos, ar šādu paziņojumu nākuši klajā trīs Ukrainas eksprezidenti - Leonīds Kravčuks, Leonīds Kučma un Viktors Juščenko, ziņo LETA-KORRESPONDENT.NET.

"Krievija, kas mūsu starptautisko partneru centienus noregulēt situāciju politiskiem līdzekļiem vairākkārt nodevēja par "jaukšanos" Ukrainas iekšējās lietās, tagad pati tieši iejaucas Krimas politiskajā dzīvē," teikts bijušo prezidentu izplatītajā paziņojumā.

Tajā teikts, ka politiķiem, kuri piedāvā "šādas bīstamas receptes," būtu jānonāk Ukrainas Drošības dienesta (SBU) un Ģenerālprokuratūras uzmanības lokā par musināšanu uz separātismu.

"Jebkāda propagandas kampaņa, kuras mērķis ir šāda noskaņojuma izplatīšana, būtu jāizvērtē tiesībsargājošajām iestādēm atbilstoši Ukrainas tiesību normām. Spekulācijas par krievvalodīgo iedzīvotāju tiesību pārkāpumiem, naida kurināšana Ukrainas reģionu starpā, balstoties uz kultūras un vēsturiskajām atšķirībām, ukraiņu valodas ierobežošana un atklāta necieņa pret Ukrainas valsts simboliem būtu atbilstoši jāizvērtē, savukārt Krievijas domes pārstāvju ideja sarīkot referendumu par Krimas pievienošanu Krievijai ir jāvērtē kā aicinājumi gāzt konstitucionālo kārtību un graut Ukrainas teritoriālo vienotību," teikts paziņojumā.

Paziņojuma autori arī norāda, ka Krievija kopā ar Lielbritāniju un ASV ir apsolījušas garantēt Ukrainas suverenitāti saskaņā ar starptautiskajiemm līgumiem.

Tikmēr Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, tiekoties ar Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) ģenerālsekretāru Lamberto Dzannjeru, aicināja organizāciju izteikt nosodījumu "nacionālistiska un neofašistiska noskaņojuma" pieaugumam Ukrainas rietumu daļā, nacionālistu aicinājumiem aizliegt krievu valodu, padarīt krievvalodīgos iedzīvotājus par "nepilsoņiem," ierobežot vārda brīvību un slēgt neērtās politiskās partijas.

Savukārt pēc UNIAN rīcībā esošās informācijas, Krievijas domes NVS, Eirāzijas

Komentāri