Ukrainas vienotības aizstāvji mēģina ieņemt Krimas parlamentu (Papildināts, FOTO), Mixnews.lv

Ukrainas vienotības aizstāvji mēģina ieņemt Krimas parlamentu (Papildināts, FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 26. februārī plkst. 16:27

Papildināta visa ziņa

Simferopolē pie Krimas reģionālā parlamenta ēkas trešdien notika divi mītiņi - vienā bija pulcējušies prokrievisko organizāciju pārstāvji, bet otrā - separātisma pretinieki Krimas tatāri, ziņo LETA-DPA/KORRESPONDENT.

Pretējo nometņu starpā izraisījušās īslaicīgas sadursmes, un situācija draudēja izvērsties nopietnā konfrontācijā, tomēr tas nav noticis. Vienā brīdī demonstrantu skaits pie parlamenta sasniedzis 10 000, taču tad cilvēki sākuši izklīst.

фото

фото

фото

Demonstrantus uzrunāja Krimas tatāru padomes - Medžlisa - priekšsēdētājs Refats Čubarovs, mudinot viņus doties mājās, apsargāt mošejas un baznīcas. Viņš arī paziņoja, ka Krimas deputātu sesija ir atlikta.

"Kad atgriezīsieties mājās, ejiet pie saviem kaimiņiem, krieviem, ukraiņiem, citu tautību cilvēkiem. Aiciniet izveidot pašaizsardzības vienības, kopā apsargājiet baznīcas un mošejas, kopā pieskatiet kapsētas, kopā iekārtojiet skolas," aicināja Čubarovs.

фото

фото

фото

Kopā ar demonstrantiem viņš sauca - "Krima - Ukraina" un "Nost ar bandu".

Parlamenta nama ieeju bija norobežojuši miliči, lai nepieļautu, ka demonstranti ielaužas ēkā.

Krimas tatāri trešdien no rīta pulcējās pie reģionālā parlamenta nama, pieprasot, lai Krima paliek Ukrainas sastāvā. Tad pie parlamenta ēkas sāka pulcēties krievu nacionālisti. Viņi pieprasīja Krimas pievienošanu Krievijai.

Krimas parlamenta priekšsēdētājs Vladimirs Konstantinovs solīja, ka parlamentā jautājums par Krimas izstāšanos no Ukrainas netiek izvirzīts. Krimas parlamenta trešdienas sēde atlikta, jo netika nodrošināts kvorums.

Viens cilvēks mītiņu laikā zaudējis dzīvību. Viņš miris ar sirdstrieku.

"Ir atrasts kāda neidentificēta veca cilvēka līķis bez ķermeņa savainojumiem," teikts Krimas Veselības aizsardzības ministrijas paziņojumā. "Atbilstoši mediķu provizoriskajai informācijai viņš miris no sirdstriekas. Viņa personība tiek noskaidrota."

Komentāri