Ukrainas Ģenerālprokuratūra: Janukoviča līdzgaitniekus tur aizdomās par masu slepkavību , Mixnews.lv

Ukrainas Ģenerālprokuratūra: Janukoviča līdzgaitniekus tur aizdomās par masu slepkavību

фото

Pasaulē | 2014. gada 26. februārī plkst. 17:16

Bijušais Ukrainas prezidenta administrācijas vadītājs Andrijs Kļujevs

Kriminālprocesā par demonstrantu masu slepkavību Kijevas Neatkarības laukumā aizdomās turamo statuss piemērots vairākiem līdzšinējā prezidenta Viktora Janukoviča tuvākajiem līdzgaitniekiem, atsaucoties uz Ukrainas Ģenerālprokuratūras paziņojumu, informē LETA-LENTA.RU.

Aizdomās turamo vidū ir bijušais iekšlietu ministrs Vitālijs Zaharčenko, bijušais prezidenta administrācijas vadītājs Andrijs Kļujevs, bijušais ģenerālprokurors Viktors Pšonka, bijušais Nacionālās drošības dienesta priekšnieks Oleksandrs Jakimenko un bijušais iekšējā karaspēka komandieris Staņislavs Šuļaks.

Iepriekš tika ziņots, ka šajā lietā aizdomās tiek turēts arī Janukovičs, kurš ir atstādināts no varas un ir pametis Kijevu. Viņa atrašanās vietu patlaban cenšas noskaidrot Ukrainas drošības dienests un Iekšlietu ministrija.

Izmeklēšanas gaitā veikta kratīšana prezidenta administrācijā, Nacionālās drošības padomē, Valsts Bankā un Janukoviča bijušajā rezidencē "Mežigirja".

Pagājušajā nedēļā dažu dienu laikā protestētāju un likumsargu sadursmēs, kā arī snaiperu apšaudēs Kijevā dzīvību zaudēja 82 cilvēki, bet vēl simtiem tika ievainoti. Vairums no upuriem un cietušajiem bija protestētāji.

Komentāri