Lietuvā ārstēsies vēl septiņi Ukrainas sadursmēs cietušie, Mixnews.lv

Lietuvā ārstēsies vēl septiņi Ukrainas sadursmēs cietušie

фото

Pasaulē | 2014. gada 26. februārī plkst. 18:45

Trešdien ārstēties Lietuvā ieradīsies vēl septiņi sadursmēs Ukrainā cietušie. Četri no viņiem tiks ārstēti Kauņas klīnikās, bet trīs - Viļņas Universitātes Santarišķu klīnikā, ziņo LETA-ELTA.

Līdz šim medicīniskā palīdzība Lietuvā jau sniegta pieciem cietušajiem ukraiņiem. Šim nolūkam no valsts rezervēm atvēlēti 150 000 litu (vairāk nekā 43 000 eiro).

Tikmēr 14 lietuviešu mediķi devušies brīvprātīgā palīdzības misijā uz Ukrainu. Pirmie seši no Lietuvas izbrauca pagājušajā sestdienā, bet trešdien viņiem sekojuši vēl astoņi, galvenokārt psihologi. Misija tiek finansēta par Lietuvas pilsoņu saziedotiem līdzekļiem.

Viens no pieciem pirmajiem Lietuvā uzņemtajiem ukraiņiem jau gatavojas doties atpakaļ uz Kijevu, diviem vēl jāturpina rehabilitācija, vienam tā jau beigusies, bet viņš vēl paliks Lietuvā.

Tikmēr pazīstamākais no šiem pieciem cilvēkiem - spīdzinātais Automaidana līderis Dmitro Bulatovs - pēc ārstēšanās Lietuvā devies tālāk uz Vāciju, kur sniedzis preses konferenci, bet nu jau atgriezies Ukrainā.

Pēc radiostacijas "Žiniu radijas" informācijas, Bulatovam jaunajā valdībā tiek piedāvāts jauniešu lietu un sporta ministra amats.

Komentāri