Credit Suisse atzīst palīdzības sniegšanu amerikāņiem nodokļu nemaksāšanā, Mixnews.lv

Credit Suisse atzīst palīdzības sniegšanu amerikāņiem nodokļu nemaksāšanā (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 26. februārī plkst. 20:30

Šveices otra lielākā banka "Credit Suisse", kuru Vašingtona apsūdz par palīdzības sniegšanu ASV klientiem vairāku miljardu dolāru slēpšanā no ieņēmumu dienesta, trešdien atzina, ka atsevišķi tās darbinieki pieļāvuši un īstenojuši "noteikumu pārkāpumus", ziņo LETA-AFP.

""Credit Suisse" atzīst, ka iepriekš mūsu bankā veikti pārkāpumi, kas koncentrējušies uz nelielu Šveicē bāzētu privāto baņķieru grupu," teikts bankas ASV Senātam iesniegtajā ziņojumā, kurā uzsvērts, ka bankas vadība par šiem pārkāpumiem nav zinājusi.

Ziņu aģentūras AFP rīcībā nonākuši dokumenti, kuros ietverts "Credit Suisse" vadītāja Breidija Dugana ziņojums, ko viņš trešdien gatavojas sniegt Senātam dienu pēc tam, kad Senāta izmeklēšanā atklājies, ka viņa vadītā banka izmantojusi komplicētus pasākumus, lai palīdzētu aptuveni 19 000 turīgu ASV klientu izvairīties no nodokļu maksāšanas.

"Mēs to ļoti nožēlojam, jo, neskatoties uz regulējošajiem noteikumiem, ko mēs ieviesām pirms 2009.gada, daļa "Credit Suisse" privāto baņķieru ir pārkāpuši ASV likumus," teikts ziņojumā.

Bankas iekšējā pārbaudē konstatēts, ka ""Credit Suisse" vadība nav zinājusi par šīm problēmām, taču mēs uzņemamies atbildību un paužam nožēlu par šo darbinieku rīcību," vēsta ziņojums.

ASV Senāta izmeklēšana, kas ilgusi divus gadus, atklājusi, ka "Credit Suisse" ir gandrīz 19 000 amerikāņu klientu ar noslēptiem Šveices aktīviem, kuru vērtība kopš 2006.gada sasniegusi gandrīz piecus miljardus dolāru. Senāts norāda, ka citu pasākumu starpā banka uz ASV sūtījusi arī baņķierus, lai tie slepus atrastu klientus bankas finansētajos pasākumos, piemēram, golfa turnīros.

Tāpat banka palīdzējusi klientiem atrast "starpniekus", kas palīdzētu viņiem izveidot fiktīvas ārzonas kompānijas, lai slēptu naudas pēdas no ieņēmumu dienesta.

Komentāri 1
CLHCiJdg8pirms 5 gadiem
What a good illustration you patined in our minds how like the umbrella, the Lord's protection shield us from those things that will harm us and cause spiritual death...Oh I pray that I will not make those wrong choices of daring to leave that shield! A battle indeed that rages in our souls. But because of His grace we can do everything through Christ...the One Who gives us the strength...God bless & protect you sister.