Ekstrēmistiem par britu karavīra slepkavību Londonā piespriež mūža ieslodzījumu, Mixnews.lv

Ekstrēmistiem par britu karavīra slepkavību Londonā piespriež mūža ieslodzījumu

фото

Pasaulē | 2014. gada 26. februārī plkst. 20:54

Maikls Adeboladžo (pa kreisi) un Maikls Adebovali

Par pērn Londonā gaišā dienas laikā notikušo britu karavīra Lī Rigbija slepkavību tiesa diviem musulmaņu ekstrēmistiem trešdien piespriedusi mūža ieslodzījumu, ziņo LETA-DPA.

Tiesnesis Naidžels Svīnijs piesprieda 29 gadus vecajam Maiklam Adeboladžo mūža ieslodzījuma sodu pilnā apjomā, kas nozīmē, ka par viņa atbrīvošanu varēs lemt tikai iekšlietu ministrs ārkārtas apstākļos.

Viņa līdzzinātājam 22 gadus vecajam Maiklam Adebovalem piespriests mūža ieslodzījums ar nosacījumu, ka viņš apžēlošanu varēs lūgt ne ātrāk kā pēc 45 gadiem.

Spriedums Londonas tiesā tika pasludināts, abiem apsūdzētajiem klāt neesot. Abi vīrieši, atrazdamies tiesas apsūdzēto nodalījumā, sāka uz tiesnesi kliegt, tāpēc apsargi bija spiesti viņus savaldīt un aizvest uz kamerām.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Rigbijs tika nogalināts 22.maijā gaišā dienas laikā ļoti brutālā veidā netālu no armijas kazarmām Vulidžā, Londonā. Aculiecinieki ziņoja, ka uzbrucēji vispirms notriekuši upuri ar automašīnu un pēc tam piebeiguši karavīru ar nažiem.

Viņi arī centušies nocirst upurim galvu un pēc tam nevis metušies bēgt, bet prasījuši apkārtējiem, lai viņus filmē un fotografē, un pauduši radikālus uzskatus.

Komentāri