ASV armijā pieaug seksuāla rakstura uzbrukumu skaits, Mixnews.lv

ASV armijā pieaug seksuāla rakstura uzbrukumu skaits

фото

Pasaulē | 2014. gada 27. februārī plkst. 11:28

ASV armijā ziņojumu skaits par seksuāla rakstura uzbrukumiem pieaudzis par 60%. Šie dati arī liecina - ir vairojusies upuru pārliecība, ka viņu ziņojumi tiks uztverti nopietni, atsaucoties uz amatpersonu sniegto informāciju, ziņo LETA-AFP.

Pēdējo divu gadu laikā arī pieaudzis plašu rezonansi izraisījušu gadījumu skaits, un tā rezultātā ir īstenotas vairākas iniciatīvas. Prezidents Baraks Obama paudis sašutumu par šo problēmu, bet likumdevēji pieprasījuši spert radikālus soļus.

2013.finanšu gadā saņemti aptuveni 5400 ziņojumu par seksuāla rakstura uzbrukumiem - aptuveni 15 katru dienu, pavēstīja Pentagona preses pārstāve pulkvežleitnante Keitija Vikinsone, atsaucoties uz provizorisko statistiku.

"Upuru ziņojumu skaits pieaudzis par 60%," salīdzinot ar 3374 ziņojumiem, kurus Pentagons saņēma 2012.gadā, norādīja amatpersona.

Pentagona amatpersonas atzinušas, ka par problēmu nav ticis ziņots pietiekami, un iedrošināja upurus sniegt ziņas par notikušo, nebaidoties kaitēt karjerai.

"Mūsu vērtējumā ziņojumu skaita pieaugums atbilst tam, ka pieaug uzticības līmenis mūsu reaģēšanas sistēmai," skaidroja Vilkinsone.

Komentāri