Ukrainas parlaments apstiprina Jaceņuku premjera amatā (Papildināts), Mixnews.lv

Ukrainas parlaments apstiprina Jaceņuku premjera amatā (Papildināts)

фото

Pasaulē | 2014. gada 27. februārī plkst. 16:37

Ukrainas parlaments ceturtdien premjerministra amatā apstiprināja līdz šim opozīcijā bijušās partijas "Batkivščina" ("Tēvzeme") parlamenta frakcijas līderi Arsēniju Jaceņuku, ziņo LETA-DPA/LENTA.RU

Par jauno valdību nobalsoja 331 Ukrainas parlamenta deputāts.

Par aizsardzības ministra pienākumu izpildītāju apstiprināts Igors Teņjuhs, ārlietu ministra pienākumi uzticēti Andrejam Dešicam, savukārt par iekšlietām jaunajā valdībā atbildēs Arsens Avakovs.

LETA jau ziņoja, ka par Jaceņuka kandidatūras izvirzīšanu tika paziņots trešdien Kijevas Neatkarīgas laukumā, kur joprojām pulcējas tūkstošiem cilvēku, kas opozīcijas līdera nominēšanu sveica ar ovācijām.

Jaceņuka kabinetā būs arī Neatkarības laukumā izvietotās protestētāju nometnes komandants un pašaizsardzības vienību komandieris Andrejs Parubijs, kuram uzticēta Nacionālās drošības padomes vadīšana.

Tikmēr tā dēvētā Auto Maidana vadītājam Dmitrijam Bulatovam, kuru janvārī nolaupīja un nežēlīgi spīdzināja iepriekšējā režīma varasiestāžu organizēta rīkļurāvēju banda, pēc atgriešanās no ārstēšanās Lietuvā atvēlēts jaunatnes un sporta ministra portfelis.

Komentāri