Polijas EP deputātam draud disciplinārsods par Heil Hitler! izkliegšanu dzērumā Franfurtes lidostā, Mixnews.lv

Polijas EP deputātam draud disciplinārsods par Heil Hitler! izkliegšanu dzērumā Franfurtes lidostā

фото

Pasaulē | 2014. gada 27. februārī plkst. 21:42

Polijas pārstāvim Eiropas Parlamentā (EP) Jacekam Protasevičam var tikt piemērots partijas disciplinārsods par to, ka viņš 26.februāra vakarā Frankfurtes lidostā dzērumā izkliedzis "Heil Hitler!", ceturtdien vēsta Polijas Radio.

Protasevičs, kurš ir arī viens no EP viceprezidentiem un Polijas valdošās partijas "Pilsoniskā platforma" reģionālais līderis, lidostā sadusmojies par muitas amatpersonas izturēšanos un kliedzis "Heil Hitler!" un "Vai esat kādreiz bijis Aušvicā?".

"Frankfurter Rundschau" ziņo, ka Protasevičs bijis tik ļoti piedzēries, ka ar grūtībām turējies kājās.

EP deputāts atzinis, ka lidmašīnā reisā no Varšavas uz Vāciju izdzēris divas pudeles vīna, un apgalvo, ka muitas amatpersona izturējusies pret viņu rupji un pagrūdusi, ziņo Vācijas mediji.

Savukārt Polijas avīze "Gazeta Wyborcza" raksta, ka politiķis arī apgalvojis, ka vācieši pārspīlē viņa vainas pakāpi, bet paši izturējušies rupji, klieguši, izmantojot izteicienus, kurus lietojuši vācu koncentrācijas nometņu apsargi (Raus! - Ārā!). Viņš arī žēlojies, ka pārmeklēta viņa bagāža, kaut arī tai bijusi diplomātiskā neaizskaramība.

Protasevičs par notikušo ir ziņojis arī Eiropas Parlamenta spīkerim Mārtinam Šulcam. Turklāt poļu politiķis neiebilda tam, ka tiek publicēti lidostas novērošans kameru ieraksti. Vienlaikus viņš atzina, ka, iespējams, uzvedies pārāk emocionāli.

Polijas premjers Donalds Tuksks, kurš ir arī "Pilsoniskās platformas" vadītājs, paziņojis, ka, lai kādi arī nebūtu apstākļi, Protaseviča uzvedība bijusi nepieņemama.

"Nākamajās pāris dienās mēs izlemsim par Protaseviča nākotni un viņa lomu Eiropas Parlamentā," paziņoja Tusks.

Komentāri