Informācijas avots: Piektdien Krievijā notiks Janukoviča preses konference, Mixnews.lv

Informācijas avots: Piektdien Krievijā notiks Janukoviča preses konference

фото

Pasaulē | 2014. gada 27. februārī plkst. 19:11

No amata atstādinātais Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs piektdien Krievijā piedalīsies preses konferencē, pavēstījis kāds Janukovičam tuvu stāvošs avots, ziņo LETA-RIA NOVOSTI.

Janukoviča preses konference iecerēta piektdien pl.17:00 (pl.15:00 pēc Latvijas laika) Rostovā pie Donas.

Jau ziņots, ka Janukovičs ceturtdien izplatītā paziņojumā aicinājis Krieviju garantēt viņa personīgo drošību. Viņš arī paziņojis, ka joprojām sevi uzskata par Ukrainas likumīgo prezidentu.

"Es, Viktors Fjodorovičs Janukovičs, vēršos pie Ukrainas tautas," teikts paziņojumā, kuru saņēmusi ziņu aģentūra ITAR-TASS. "Joprojām uzskatu sevi par Ukrainas valsts likumīgo galvu, kas ir izraudzīts uz Ukrainas pilsoņu gribas brīvas izpausmes pamata. Es nevaru būt vienaldzīgs pret traģiskajiem notikumiem manā dzimtenē. Uzskatu, ka cienījamo Rietumu pārstāvju klātbūtnē 2014.gada 21.februārī manis un Ukrainas opozīcijas līderu parakstītā vienošanās par Ukrainas krīzes noregulējumu netiek pildīta. Daudzu mūsu valsts pilsētu ielās plosās ekstrēmisti. Pret mani un maniem biedriem izskan fiziskas izrēķināšanās draudi."

"Esmu spiests lūgt Krievijas Federācijas varasiestādes nodrošināt manu personisko drošību pret ekstrēmistu darbībām," turpina Janukovičs. "Diemžēl visam, kas šobrīd notiek Ukrainas Augstākajā radā, nav leģitīma rakstura. Lēmumi, kuri tiek pieņemti, klāt neesot daudziem Reģionu partijas un citu frakciju locekļiem, kas baidās par savu drošību, bet pret dažiem bija vērsta fiziska vardarbība, un viņi biji spiesti pamest Ukrainas teritoriju, nav likumīgi."

Komentāri