Krievija sākusi bruņotu iebrukumu Ukrainā (Papildināts,VIDEO), Mixnews.lv

Krievija sākusi bruņotu iebrukumu Ukrainā (Papildināts,VIDEO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 28. februārī plkst. 10:03

Papildināta visa ziņa

Ukrainas iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs piektdien paziņojis, ka Krimā sācies bruņots Krievijas iebrukums, ziņo LETA-UNIAN.

Ministrs pavēstījis, ka Sevastopoles Belbekas lidostu bloķējušas Krievijas karaflotes vienības, kamēr lidostas iekšienē atrodas Ukrainas karavīri un robežsargi.

Lai gan bruņotās personas, kas ielenkušas lidostu, tērptas uniformās bez atpazīšanās zīmēm, tās neslēpj savu piederību, norādījis Avakovs.

Ap pl.3:00 naktī Belbekas lidostas teritorijā ienākuši aptuveni 300 militārās formās tērpušies bruņoti cilvēki, ziņu aģentūrai UNIAN apliecināja lidostas maiņas priekšnieks Anatolijs Rečenko. Viņš uzskata, ka tie ir Krievijas karavīri.

Pār ceļu uz lidostu izliktas metāla lentes ar asmeņiem - tā dēvētie "eži" -, turpat stāv cilvēki ar automātiem. Viņi sev tuvumā nevienu nelaiž, saucot "Netuvojieties, šausim!".

Rečenko mēģinājis ar viņiem kontaktēties un noskaidrojis, ka viņi pēc pašu teiktā apsargā lidostu "pret provokācijām". Lidostas teritorijā atrodas trīs bruņutransportieri un desmit armijas smagās automašīnas "Ural", sacīja Rečenko. Karavīri nekādas prasības neizvirza.

Lidosta šobrīd ir slēgta, taču bruņotas sadursmes līdz šim nav notikušas. Savukārt Simferopoles lidostā ap pusnakti apmēram 100 civilpersonu liela grupa, kas uzdevusies par kazakiem, pārkāpjot pār sētu, nokļuvusi uz lidlauka.

Ukrainas iekšlietu karaspēka karavīri un miliči šos cilvēkus atspiedusi līdz lidostas ēkai, bet pēc tam ārpus tās teritorijas. Ieroči nav pielietoti, pavēstīja iekšlietu ministrs.

No lidostas padzītie kazaki ap pl.1:00 esot sakāpuši segtās kravas automašīnās un aizbraukuši. Taču jau pēc pusstundas lidostā kravas automašīnās ieradušās 119 militārpersonas, kas bija maskēšanās tērpos bez atpazīšanās zīmēm un bruņotas ar automātiskajiem ieročiem.

Arī šīs personas, kas ieņēmušas lidostas ēku un izvietojušās tās restorāna telpās, neslēpjot savu piederību Krievijas armijai. Uz Ukrainas miliču aizrādījumiem, ka, būdamas militārpersonas, viņi nedrīkst lidostā atrasties, bruņotās personas atbild, ka nav pilnvarotas iesaistīties kādās pārrunās.

Arī Simferopolē neviena no pusēm pie ieročiem nav ķērusies.

"Notiekošo vērtēju kā bruņotu iejaukšanos un okupāciju, pārkāpjot visas starptautiskās vienošanās un normas. Tā ir tieša bruņotas asinsizliešanas provocēšana suverēnas valsts teritorijā," uzsvēris Ukrainas iekšlietu ministrs.

Viņš norādījis, ka notiekošais vairs neesot Iekšlietu ministrijas kompetence un ka tas jau nonācis Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes ziņā.

"Kamēr vēl nav tiešas bruņotas sadursmes, jārunā diplomātiem," uzsvēris Avakovs.

Komentāri