Mediji: Kasparovam piešķir Horvātijas pilsonību, Mixnews.lv

Mediji: Kasparovam piešķir Horvātijas pilsonību

фото

Pasaulē | 2014. gada 28. februārī plkst. 13:45

Pasaules šaha čempionam un Krievijas opozīcijas aktīvistam Garijam Kasparovam piešķirta Horvātijas pilsonība, atsaucoties uz Bulgārijas ziņu aģentūru "Novinite.com", ziņo LETA.

Tīmekļa vietne "mediapool.bg", atsaucoties uz Maķedonijas ziņu aģentūru MIA, vēsta, ka Horvātijas pilsonība Kasparovam piešķirta otrdien.

Kasparovs, kurš ir Krievijas pilsonis, dzimis 1963.gadā Baku un jau 22 gadu vecumā kļuva par jaunāko pasaules čempionu šaha vēsturē.

Kasparovs bija pasaules čempions šahā no 1985. līdz 2000.gadam, bet 2005.gadā beidza šahista karjeru, jo nolēma pievērsties politikai un grāmatu rakstīšanai.

Šaha leģenda pēdējos gados kļuvis par aktīvu Krievijas opozīcijas dalībnieku un piedalījies vairākos opozīcijas rīkotajos protestos pret prezidentu Vladimiru Putinu, turklāt jūlijā viņš izteicās, ka baidās atgriezties Krievijā, jo pret viņu varētu tikt sākta izmeklēšana pret opozīciju vērstās kampaņas gaitā.

Kasparovs bieži pavada vasaras Horvātijas Adrijas jūras piekrastes pilsētā Makarskā un viņš labi pārvalda serbohorvātu valodu.

2013.gada novembrī Kasparovs vērsās pie vairākām Latvijas parlamenta frakcijām ar lūgumu viņam piešķirt Latvijas dubultpilsonību par īpašiem nopelniem valsts labā.

Komentāri