Janukovičs: Es palieku Ukrainas prezidents (Papildināts), Mixnews.lv

Janukovičs: Es palieku Ukrainas prezidents (Papildināts)

фото

Pasaulē | 2014. gada 28. februārī plkst. 15:46

Gāztais Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs piektdien sniedzis preses konferenci Krievijas pilsētā Rostovā pie Donas, paziņojot, ka turpinās cīņu par Ukrainas nākotni, ziņo LETA-RIA NOVOSTI.

Viņš pavēstīja, ka viņu valsti pamest piespieduši "tieši draudi manai un manu tuvinieku dzīvībai". "Neviens mani nav gāzis, es palieku Ukrainas prezidents," sacīja Janukovičs.

"Kā jūs zināt, varu Ukrainā sagrābuši profašistiski jaunieši, kas pārstāv absolūto mazākumu Ukrainā," viņš sacīja.

Janukovičs piedāvāja sarīkot visukrainas referendumu par vairākiem jautājumiem, kuri jāformulē sabiedriskajām organizācijām. Pēc viņa teikā, šiem jautājumiem būtu jāaptver valsts attīstības galvenie aspekti.

Vienlaikus Janukovičs pauda gatavību atgriezties Ukrainā, ja tiks garantēta viņa un viņa ģimenes drošība.

"Es atgriezīšos Ukrainā, tiklīdz būs izpildīti visi noteikumi manai drošībai un manas ģimenes drošībai," uzsvēra Janukovičs.

Tikmēr, komentējot notikumus Krimā, viņš pauda pārliecību, ka Krimai arī turpmāk jāpaliek Ukrainas sastāvā, tiesa gan saglabājot plašu autonomiju.

"Kā amatā esošais Ukrainas prezidents vēlos paziņot, ka Krimai jāpaliek Ukrainas sastāvā, saglabājot plašu autonomiju," uzsvēra Janukovičs.

Vienlaikus viņš pauda viedokli, ka Krimā notiekošais uzskatāms par "dabisku reakciju" uz "bandītisko varas pārņemšanu" Ukrainā.

Janukovičs arī norādīja, ka nesenie lēmumi Augstākajā radā pieņemti, izdarot vēl iepriekš nepieredzētu spiedienu uz deputātiem un iebiedējot viņus.

"Tā ir nelikumība, terors, anarhija un haoss, kas noticis pēc šī, tie ir bezprecedenta lēmumi, kas parlamentā pieņemti, izdarot spiedienu uz deputātiem, iebiedējot viņus, metot viņiem ar akmeņiem," sacīja Janukovičs.

Savukārt 25.maijā izsludinātās Ukrainas prezidenta vēlēšanas Janukovičs nodēvēja par pretlikumīgām un paziņoja, ka negrasās tajās piedalīties.

Komentāri