Simferopoles centrālajās ielās izvietoti ar automātiem bruņoti armijnieki (FOTO), Mixnews.lv

Simferopoles centrālajās ielās izvietoti ar automātiem bruņoti armijnieki (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 1. martā plkst. 13:24

Ar automātiem bruņoti armijas formas tērpti cilvēki sestdienas rītā ieņēmuši visas ielas ap ministru kabinetu un parlamentu Krimas pilsētā Simferopolē, ziņo LETA-UNIAN.

Bruņotajiem cilvēkiem formas tērpi ir bez atpazīšanas zīmēm, sejas segtas maskām. Viņi pilnībā kontrolē ielas ap ministru kabinetu un parlamentu. Parlamenta priekšā izveidotas divas aizsardzības pozīcijas ar ložmetējiem.

фото

фото

Tajā pat laikā militārpersonas netraucē iedzīvotāju transporta kustībai. Krimas tiesībsargājošo iestāžu darbinieki Simferopolē nav redzami, izņemot autoinspektorus.

фото

фото

Tikmēr kā sestdien paziņojis Ukrainas aizsardzības ministra pienākumu izpildītājs Igors Teņjuhs, Krievija savus bruņotos spēkus Krimā palielinājusi par 6000 karavīru, kas ir rupjš ar Krieviju noslēgto līgumu pārkāpums.

"Šajā lakā Krievijas Federācija veikusi savu spēku palielināšanu par 6000 cilvēku, kas ir rupjš pārkāpums. Tāpat uz Krimas Autonomo republiku pārdislocēti 30 bruņutransportieri," valdības sēdē paziņoja Teņjuhs.

Pēc viņa teiktā, krievu karavīri Krimā bloķē administratīvās ēkas un armijas daļas, kas arī ir rupjš līgumu un Budapeštas memorandu pārkāpums.

Savukārt kā ziņo avoti armijā, Krievijas armijas karavīri sestdien ieņēmuši Kirovas militāro lidlauku Krimas pussalā un mēģina savā kontrolē pārņemt vienu no Ukrainas gaisa spēku zenītraķešu komandpunktiem pie Eipatorijas pilsētas.

фото

фото

фото

Aptuveni 20 karavīri ap pl.12:00 iebraukuši aizsargātā komandpunkta teritorijā un cenšas to ieņemt. Sarunu laikā ar komandpunkta priekšnieku viņi paziņojuši, ka viņiem nevajag ieročus, bet gan kontroli pār komandpunktu.

"Šobrīd notiek sarunas. Armijas daļā neviens nešaubās, ka tie ir Krievijas bruņoto spēku karavīri," sacīja avots.

фото

фото

Pie armijas daļas krievu karavīri ieradušies piektdienas vakarā un izvietojušies atstatus.

Tajā pat laikā Kirovas militārajā lidlaukā iebraukušas vairāk nekā desmit smagās mašīnas ar karavīriem un pārņēmuši to savā kontrolē.

Komentāri