Barrozu: Krimas problēmas jārisina ar cieņu pret Ukrainas vienotību un suverenitāti, Mixnews.lv

Barrozu: Krimas problēmas jārisina ar cieņu pret Ukrainas vienotību un suverenitāti

фото

Pasaulē | 2014. gada 1. martā plkst. 21:55

Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu sestdien paziņoja, ka Krimas problēmas jārisina ar cieņu pret Ukrainas vienotību un suverenitāti, ziņo LETA-KORRESPONDENT.NET.

Pēc viņa teiktā, notikumi Krimā ir neiedomājami Eiropas kontinentā 21.gadsimtā, un Eiropas Savienība aizstāvēs suverenitātes principus.

Uzstājoties trešajā ģenerālajā asamblejā "Jauns stāsts Eiropai", kas sestdien notika Berlīnē, Barrozu pavēstīja: "Vakar mūs satrieca ziņas par Ukrainas suverenitātes pārkāpumu. Tie ir notikumi, kurus mēs uzskatījām par neiedomājamiem 21.gadsimtā Eiropas kontinentā. Krimas problēma ir jārisina ar cieņu pret Ukrainas vienotību un suverenitāti. Es ceru, ka starptautiskā sabiedrība arī stāvēs ar mums, aizstāvot šos principus un reģionāla un starptautiska miera garantijas."

Arī NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens sestdien aicināja Krieviju cienīt Ukrainas suverenitāti un teritoriālo vienotību.

"Krievijai ir jāciena Ukrainas suverenitāte, teritoriālā vienotība, robežas, tostarp tas attiecas uz Krievijas spēku virzību Ukrainā," tviterī raksta Rasmusens.

"Steidzami ir nepieciešama eskalācijas mazināšana Krimā. Sabiedrotajiem NATO ir jāturpina cieša koordinācija," piebilda Rasmusens.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Krievijas parlamenta augšpalāta sestdien apstiprināja prezidenta Vladimira Putina lūgumu atļaut izmantot Krievijas karaspēku Ukrainas teritorijā.

"Sakarā ar ārkārtējo situāciju Ukrainā, draudiem Krievijas Federācijai pilsoņiem, mūsu tautiešiem, Krievijas Federācijas militārā kontingenta personālsastāvam, kas atbilstoši starptautiskajiem līgumiem dislocēts Ukrainā (Krimas Autonomajā Republikā), pamatojoties uz Krievijas Konstitūcijas 102.panta 1.daļas punktu "g", iesniedzu Krievijas Federācijas Federālajā Padomē lūgumu par Krievijas Federācijas bruņoto spēku izmantošanu Ukrainas teritorijā līdz sabiedriski-politiskās situācijas normalizācijai šajā valstī," paziņoja Kremlis.

Komentāri