ASV: Krievijas karaspēks Ukrainā apdraud reģionālo mieru, Mixnews.lv

ASV: Krievijas karaspēks Ukrainā apdraud reģionālo mieru

фото

Pasaulē | 2014. gada 2. martā plkst. 12:02

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs sestdien paziņoja, ka Maskava apdraud reģionālo mieru un ka Krievijas militārā iejaukšanās Ukrainā dziļi kaitēs ASV un Krievijas attiecībām, vēsta LETA-AFP.

"Ja Krievija nespers tūlītējus un konkrētus soļus saspīlējuma mazināšanai, [Krievija] izjutīs dziļas sekas tās attiecībās ar ASV un starptautiskā mērogā," sacīja Kerijs.

Maskavas rīcība ne tikai ir starptautisko nolīgumu pārkāpums, bet arī "draudi mieram un drošībai Ukrainā, kā arī plašākam reģionam," sacīja Kerijs.

ASV valsts sekretārs arī atklāja, ka viņam bijusi telefonkonference ar sešiem Eiropas valstu un Kanādas ārlietu ministriem, kā arī Eiropas Savienības (ES) ārlietu pārstāvi Ketrinu Eštoni un Japānas vēstnieku ASV. Amatpersonas apspriedušās par koordinētiem tālākiem soļiem.

"Mēs esam vienoti situācijas novērtējumā un cieši sadarbosimies, lai atbalstītu Ukrainu un tās tautu šajā vēsturiskajā stundā," sacīja Kerijs, atkārtot aicinot Maskavu atvilkt savus spēkus.

Vašingtona arī paziņojusi, ka pārtrauc gatavošanos jūnijā paredzētajai G8 sanāksmei Sočos.

Krīze padziļinājās sestdien, kad Putins panāca Krievijas parlamenta apstiprinājumu spēku nosūtīšanai uz Ukrainu. Pēc Ukrainas amatpersonu sacītā, Krievija Krimā jau izvietojusi 30 bruņumašīnas un 6000 karavīru.

Komentāri