Ukraina izsludina rezervistu mobilizāciju un kaujas gatavību armijā, Mixnews.lv

Ukraina izsludina rezervistu mobilizāciju un kaujas gatavību armijā

фото

Pasaulē | 2014. gada 2. martā plkst. 14:04

Atbildē uz Krievijas armijas iebrukuma draudiem, Ukraina svētdien izsludināja vispārēju armijas rezervistu mobilizāciju un kaujas gatavību armijā, ziņo LETA-AFP.

Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes preses sekretārs Andrejs Parubjovs žurnālistiem paziņoja, ka viņš devis rīkojumu Aizsardzības ministrijai izsludināt vispārēju mobilizāciju, lai "nodrošinātu Ukrainas drošību un teritoriālo integritāti".

Nacionālās drošības un aizsardzības padomes lēmumu par drošības pasākumiem valstī parakstījis prezidenta pienākumu izpildītājs Aleksandrs Turčinovs.

Padome arī devusi rīkojumu Ministru kabinetam iedalīt nepieciešamo finansējumu un citus resursus Ukrainas drošības un suverenitātes garantēšanai.

Savukārt Ārlietu ministrijai uzdots nekavējoties vērsties pēc palīdzības pie ASV un Lielbritānijas, kas kopā ar Krieviju un Ukrainu 1994.gadā parakstīja Budapeštas drošības memorandu, kas garantē Ukrainas teritoriālo neaizskaramību.

Padome arī devusi rīkojumu pastiprināt enerģētikas objektu un kritiski svarīgas infrastruktūras apsardzi.Ukraina arī izveidos īpašu komisiju, kuras uzdevums būs nodarboties ar Krimas un Sevastopoles situācijas risināšanu.

Komentāri