Kanāda un Lietuva atsauc vēstniekus no Krievijas, Mixnews.lv

Kanāda un Lietuva atsauc vēstniekus no Krievijas

фото

Pasaulē | 2014. gada 2. martā plkst. 16:09

Kanāda un Lietuva paziņojušas par vēstnieku atsaukšanu no Krievijas, nosodot Maskavu par militāro iejaukšanos Ukrainā, ziņo LETA-AFP.

Sestdien par vēstnieka atsaukšanu paziņoja Kanāda, valsts premjerministram Stīvenam Hārperam asi nosodot Maskavu par militāro iejaukšanos Ukrainā.

"Mēs pievienojamies mūsu sabiedrotajiem stingri nosodot [Krievijas] prezidenta Vladimira Putina militāro intervenci Ukrainā. Šī rīcība ir Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes acīmredzams pārkāpums. Tas arī pārkāpj starptautiskajos likumos noteiktos Krievijas pienākumus," teikts Hārpera paziņojumā.

Arī Lietuva svētdien atsauca savu vēstnieku Krievijā uz konsultācijām Viļņā.

Lietuvas Ārlietu ministrijas izdotajā paziņojumā nosodīta "Krievijas nelikumīgā rīcība pret Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti".

Savukārt Čehijas Ārlietu ministrija izsaukusi uz pārrunām Krievijas vēstnieku Čehijā, taču pagaidām neplāno sava vēstnieka atsaukšanu no Krievijas.

"Ja tas ir sākums invāzijai, lai okupētu Krimu, tā ir situācija, kurā mums ir bagāta pieredze un mēs tam nevaram piekrist," teikts Čehijas ārlietu ministra Ļubomira Zaoraleka paziņojumā.

Komentāri