Bruņoti vīri aplenkuši Ukrainas armijas daļas Krimas pussalā, Mixnews.lv

Bruņoti vīri aplenkuši Ukrainas armijas daļas Krimas pussalā

фото

Pasaulē | 2014. gada 2. martā plkst. 15:47

Militārās formās bez uzšuvēm tērpti bruņoti vīri aplenkuši Ukrainas armijas un robežsardzes bāzes Krimas pussalas teritorijā, ziņo LETA-AFP/UNIAN.

Pie Ukrainas armijas daļām izvietoti ar automātiem bruņoti kājnieki pilnā ekipējumā, kā arī militārie transporta līdzekļi.

Krimas vicepremjers Rustams Temirgalijevs svētdien paziņoja par visu Ukrainas drošības struktūru pārņemšanu pussalas administrācijas kontrolē.

Temirgalijevs apgalvoja, ka armijas daļas aplenkušas "Krimas pašaizsardzības vienības", taču Ukrainas mediji vēsta, ka pie armijas bāzēm izvietotajiem karavīriem ir Krievijas armijas formas bez uzšuvēm, kā arī aplenkumā izmantotajiem transporta līdzekļiem ir Krievijas numuri.

Arī virkne Rietumvalstu mediju, kuriem ir korespondenti Ukrainā, norāda, ka armijas bāzes aplenkuši Krievijas karavīri.

Tikmēr Ukrainas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka visās Ukrainas armijas daļās Krimā svētdien "ieradušies sūtņi un militārpersonas no Krievijas Federācijas, kas izteikuši [Ukrainas karavīriem] piedāvājumus pieņemt Krievijas pilsonību un tūlīt pat saņemt Krievijas pasi. Piedāvājums izteikts bruņoto spēku augstākajai un vidējai virsniecībai".

Komentāri