Krimas administrācija cer no Krievijas saņemt sešus miljardus dolāru, Mixnews.lv

Krimas administrācija cer no Krievijas saņemt sešus miljardus dolāru

фото

Pasaulē | 2014. gada 2. martā plkst. 18:11

Maskavā ieradusies Krimas autonomā apgabala administrācijas darba grupa, kas cer vienoties ar Krieviju par sešu miljardu ASV dolāru (4,34 miljardu eiro) piešķiršanu, ziņo LETA-NEWSRU.

Kā preses konferencē paziņoja Krimas Augstākās padomes vadītājs Vladimirs Konstantinovs, Krima cer vienoties ar Krieviju par dažādu palīdzību teritorijai.

"Mēs esam vērsušies pie Krievijas Federācijas ar lūgumu pēc palīdzības, lai viņi nodrošinātu likumu un kārtību un sniegtu mums finansiālu palīdzību šajā sarežģītajā periodā. Tika saņemta pozitīva atbilde. Tagad darba grupa jau atrodas Maskavā un risina šīs problēmas tehniskos jautājumus," sacīja Konstantinovs.

Savukārt Krimas vicepremjers Rustams Temirgalijevs paziņoja, ka Krievija paudusi gatavību sniegt teritorijai finanšu palīdzību sešu miljardu ASV dolāru apmērā. Piecus miljardus dolāru paredzēts ieguldīt investīciju projektos Krimas ekonomikas attīstībai, bet viens miljards dolāru tiks novirzīts sociālo un ekonomisko problēmu risināšanai.

Jautājumu par Krievijas finanšu palīdzību Krimai Maskavā šajā nedēļas nogalē jau risinot Krimas administrācijas finanšu ministrs Vladimirs Levandovskis.

Komentāri