Vācija aicina nepārsteigties, vēršoties pret Krieviju Ukrainas jautājumā, Mixnews.lv

Vācija aicina nepārsteigties, vēršoties pret Krieviju Ukrainas jautājumā

фото

Pasaulē | 2014. gada 2. martā plkst. 22:26

Vācijas Ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers svētdien aicināja Rietumvalstis nepārsteigties, vēršoties pret Krieviju Ukrainas jautājumā, ziņo LETA-AFP.

Komentējot Vašingtonas brīdinājumu par Krievijas iespējamu izslēgšanu no G8 valstu grupas, Vācijas ārlietu ministrs norādīja, ka tas ir efektīvs sarunu kanāls starp Rietumvalstīm un Krieviju.

"G8 panelis ir vienīgais panelis, kurā rietumnieki ar Krieviju sarunājas tieši. Vai mums vajadzētu ziedot vienīgo paneli," sacīja Šteinmeiers, aicinot iesaistītās puses nespert soļus, kas varētu pasliktināt krīzi. "Es domāju, mums jāmeklē iespējas, kā mazināt Ukrainas situācijas saasināšanos," sacīja ministrs.

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs svētdien asiem vārdiem brīdināja Krieviju, ka, realizējot militāru iejaukšanos Ukrainā, tā riskē zaudēt savu vietu prestižajā pasaules astoņu attīstītāko valstu grupā (G8).

Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam "nebūs G8 samits Sočos, viņš pat var vairs neatrasties starp G8 valstīm, ja šis turpināsies. Viņu var sagaidīt Krievijas biznesa līdzekļu iesaldēšana, Amerikas uzņēmēji var aiziet, var notikt rubļa tālāka vērtības krišanās," brīdināja Kerijs.

"Tam var būt dārga cena. ASV ir vienotas, Krievija ir izolēta. Tā nav spēka pozīcija," norādīja ASV valsts sekretārs.

ASV, Lielbritānija un Francija jau paziņoja, ka tās pārtrauc gatavošanos jūnijā Sočos paredzētajai G8 valstu sanāksmei.

"Ja Krievija vēlas būt G8 valsts, tai jāuzvedas kā G8 valstij. G8 un vēl vairākas valstis ir gatavas spert stingrus soļus, lai izolētu Krieviju saistībā ar šo invāziju. Viņi ir gatavi ieviest sankcijas, viņi ir gatavi izolēt Krievijas ekonomiku, rubļa vērtība jau krītas," sacīja Kerijs.

Komentāri