Berlīne: Putins piekrīt dialogam ar Ukrainas kontaktgrupu, Mixnews.lv

Berlīne: Putins piekrīt dialogam ar Ukrainas kontaktgrupu

фото

Pasaulē | 2014. gada 3. martā plkst. 00:13

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piekritis Vācijas kancleres Angelas Merkeles piedāvājumu izveidot kontaktgrupu Ukrainas krīzes risināšanai, ziņo LETA-AFP.

"Prezidents Putins pieņēmis Vācijas kancleres piedāvājumu nekavējoties izveidot izmeklēšanas komisiju, kā arī kontaktgrupu, iespējams EDSO vadībā, lai atklātu politisku dialogu," teikts Vācijas valdības izdotajā paziņojumā.

Sarunā ar Putinu Merkele norādīja, ka Krievijas militārā iejaukšanās Ukrainā pārkāpj 1994.gada Budapeštas memorandu, kurā Krievija pati apņemas ievērot Ukrainas neatkarību un suverenitāti tās pašreizējās robežās, kā arī 1997.gada līgumu par Krievijas Melnās jūras floti Krimā.

Vācijas valdības paziņojumā teikts, ka Merkele arī aicinājusi Putinu ievērot Krievijas teritoriālo integritāti.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Krievijas parlamenta augšpalāta sestdien apstiprināja prezidenta Vladimira Putina lūgumu atļaut izmantot Krievijas karaspēku Ukrainas teritorijā.

Oficiāli Krievijas bruņoto spēku iebrukums Ukrainas teritorijā vēl nav sācies, tomēr Krievijas bruņutehnika un armijas karavīri formās bez uzšuvēm jau pirms vairākām dienām pameta militārās bāzes teritoriju un ieņēma pozīcijas Krimas pussalas teritorijā.

Rietumvalstis nosodījušas Krievijas militāro iejaukšanos Ukrainā, kas, pēc analītiķu novērtējuma, var izraisīt nopietnāko starptautisko krīzi kopš Padomju Savienības sabrukuma.

Komentāri