G7 valstis asi nosoda Krievijas rīcību Krimā, Mixnews.lv

G7 valstis asi nosoda Krievijas rīcību Krimā

фото

Pasaulē | 2014. gada 3. martā plkst. 08:49

G7 valstu grupa svētdienas vakarā izplatītajā paziņojumā asi nosoda Krievijas rīcību Krimā, ziņo LETA-DPA.

"Mēs - Kanādas, Francijas, Vācijas, Itālijas, Japānas, Lielbritānijas, ASV līderi, kā arī Eiropadomes priekšsēdētājs un Eiropas Komisijas prezidents - šodien kopīgi nosodām Krievijas Federācijas pastrādāto Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpumu," teikts paziņojumā.

"Mēs arī aicinām visas iesaistītās puses vislielākajā mērā izrādīt savaldību un atbildību, lai mazinātu spriedzi."

Tā kā Krievijas rīcība "ir pretrunā ar G7 un G8 darbības principiem un vērtībām," G7 pārtrauc dalību, gatavojoties jūnijā paredzētajām G8 sanāksmēm, "iekams netiks atjaunoti tādi apstākļi, kuros G8 varēs nodrošināt jēgpilnas diskusijas," brīdināts paziņojumā.

Jāpiebilst, ka Krievijas parlamenta augšpalāta sestdien apstiprināja prezidenta Vladimira Putina lūgumu atļaut izmantot Krievijas karaspēku Ukrainas teritorijā.

Oficiāli Krievijas bruņoto spēku iebrukums Ukrainas teritorijā vēl nav sācies, tomēr Krievijas bruņutehnika un armijas karavīri formās bez uzšuvēm jau pirms vairākām dienām pameta militārās bāzes teritoriju un ieņēma pozīcijas Krimas pussalas teritorijā.

Rietumvalstis nosodījušas Krievijas militāro iejaukšanos Ukrainā, kas, pēc analītiķu novērtējuma, var izraisīt nopietnāko starptautisko krīzi kopš Padomju Savienības sabrukuma.

Komentāri